Videohry na vzostupe: Streamy z hier sú sledovanejšie než HBO a Netflix dohromady

Videohry na vzostupe: Streamy z hier sú sledovanejšie než HBO a Netflix dohromady

 

Je to tak, ľudia milujú hry, herné videá a streamy.

Každý správny hráč si sem-tam pozrie nejaké herné video. Či už sú to streamy alebo herné videá, stále platí, že ich pozerá viac ľudí ako HBO a Netflix spolu. Pred niekoľkými dňami totiž potvrdilo SuperData Research, že videá týkajuce sa hier sleduje 665 miliónov ľudí. Číslo stále rastie a spoločnosť predpovedala na rok 2021 až 21-percentný nárast. Netflix sleduje niečo okolo 100 miliónov ľudí, pričom Hulu sleduje iba 12 miliónov ľudí. Pre porovnanie, sám PewDiePie má nad 54 miliónov odoberateľov.

Svetová Youtube a Twitch scéna a jej tvorcovia pridávajúci herný content spravili z hier už rovnaký mainstream, akým je hocijaká TV show. Report SuperData Research obsahuje informácie, že muži zaberajú 54 percent sledovateľov herných streamov a videí a ženské účty tvoria 46 percent.

Ďalej podľa SuperData Research sme my, hráči, napozerali takmer 100 miliónov hodín hry League Of Legends v samotnom februári. Na Twitchi má medzi hráčmi tiež veľmi populárna hra CS:GO druhé miesto v celkovom napozeranom čase 40 miliónov hodín. Twitch je jedným z najsledovanejších herných streamovacích stránok súčasnosti a bolo zistené, že ho sleduje 16 percent sledovateľov streamov po celom svete.

Čo sa týka peňazí, SuperData Research predpovedá, že stránky, ako je napríklad vyššie uvedený Twitch, zarobia v priemere 4,6 miliardy dolárov v priebehu tohto roka. Na tomto zisku by sa mali taktiež podieľať streamerovia, a zrejme preto chce veľa ľudí streamovať samých seba, ako hrajú hry na svojich počítačoch a konzolách.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk