Valve odhaľuje Steam Direct poplatok: Poznáme cenu za uverejnenie hry na Steame

Valve odhaľuje Steam Direct poplatok: Poznáme cenu za uverejnenie hry na Steame

 

Pred časom sme vás informovali o nahradení služby Steam Greenlight, ktorú v dohľadnej dobe nahradí Steam Direct. Hlavnou zmenou je predovšetkým spôsob registrácie herných titulov, dnes už vieme, čo to bude presne obnášať.


Vo svojej podstate sa zmení predovšetkým už spomínaný spôsob registrácie hier, kde pri Steam Greenlight užívatelia v tomto programe hlasovali či o daný titul majú záujem, až následne došlo k vydaniu. V novej službe toto hlasovanie končí a nahradí ho poplatok za registráciu titulu, o čom sme taktiež informovali.

Otázkou bola suma, za akú registrácia samotnej hry prebehne. Valve sa konečne k tejto chúlostivej téme vyjadrilo a stanovilo cenovku 100$. V hre boli rôzne sumy od 200$ až po 500$, pričom rozhodla predovšetkým diskusia s vývojármi indie titulov a samotnou komunitou. Vývojárov iste poteší možnosť vrátenia tohto poplatku, ak ich hrá v predajoch prekročí 1 000$ hranicu.

Po príchode Steam Direct dôjde aj na zmenu odporúčaných a navrhovaných hier na hlavnej stránke obchodu, respektíve Valve Store aj v samotných Steam klientoch. Ak sa bojíte, že rázom nastane zahltenie titulov v obchode, môžete byť pokojní. Valve ubezpečuje, že ich algoritmus je nastavený dobre a zásadné zmeny by sme pocítiť nemali.

Zdroj: pcgamer.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk