• Hlavná stránka
  • PC
  • Novinky
  • Šéf CD Projektu RED vidí budúcnosť štúdia v online segmente, nevyhne sa mu ani Cyberpunk 2077
Šéf CD Projektu RED vidí budúcnosť štúdia v online segmente, nevyhne sa mu ani Cyberpunk 2077

Šéf CD Projektu RED vidí budúcnosť štúdia v online segmente, nevyhne sa mu ani Cyberpunk 2077

Adam Kiciński prezradil, že autori série Zaklínač a kartovej hry Gwent chcú experimentovať v nových oblastiach.

Výkonný riaditeľ vývojárskeho štúdia, ktorého odhadovaná tržná hodnota je podľa poľského investičného portálu Strefa Inwestorow 12 miliárd zlotých (vyše 2,8 mld. eur), chce mať z pripraveného Cyberpunku komerčne úspešnejší titul, než bol Zaklínač 3.

„O Cyberpunku toho nemôžem veľa povedať, no naše ambície sú skutočne veľké. To je náš štýl,“ citovala webstránka Kicińskeho. Štúdio je síce s predajmi Zaklínača 3 spokojné, no riaditeľ je presvedčený, že konkrétna hra sa môže predávať oveľa, oveľa lepšie. Práve to chce dosiahnuť so Cyberpunkom, do ktorého plánujú vývojári investovať oveľa viac než do Divokého honu.

Hotovostné finančné rezervy CD Projektu v súčasnosti činia zhruba 600 miliónov zlotých, v prepočte viac než 141 mil. eur. Podľa Kicińskeho potrebuje štúdio takúto astronomickú finančnú zálohu aj na promovanie nových hier a marketing.

Online prvky sú nevyhnutné, tvrdí CD Projekt

Samozrejme, po odvážnych ekonomických vyhláseniach a priblížení cieľov nasledovala otázka, či bude Cyberpunk 2077 obsahovať multiplayer, dojnú kravu moderných hier.

„Online je niečo nevyhnutné, alebo, prinajmenšom, veľmi žiaduce, pokiaľ chcete mať dlhodobý úspech. Už sme spomínali, že určité online prvky spojené so Cyberpunkom budú existovať,“ odpovedal šéf CD Projektu RED.

Interview sa nezaobišlo ani bez témy Zaklínača, presnejšie, možného pokračovania série. Ako sme vás už informovali, CDPR sa neplánuje so značkou rozlúčiť, pretože „investori a fanúšikovia by nám to neodpustili“.


Šéf CD Projektu na margo úspechov Zaklínača: Sme veľmi šťastní, no má stále ďaleko od svetových rekordov.

Štúdio v súčasnosti intenzívne pracuje na dvoch hrách, Gwente a Cyberpunku 2077. Zatiaľ čo Gwent je prioritne navrhnutý pre online sféru a autori plánujú vyváženosť hry ďalej upravovať aj v roku 2018, sci-fi novinka Cyberpunk zatiaľ nemá stanovený dátum vydania. Popravde, o chystanej novinke sa zatiaľ nevie takmer nič – no po dnešku vieme aspoň to, že čistokrvného single-player zážitku, tak, ako v Zaklínačovi, sa nedočkáme.

Niežeby na tom bolo niečo zlé, koniec koncov, je nepravdepodobné, že by si chceli Poliaci zničiť svoj ťažko vybudovaný imidž napríklad takými mikrotranzakciami v single-player titule. V každom prípade budú musieť nájsť cestu kompromisu medzi úspešným biznis modelom a hráčskou priazňou, ktorá zvykne byť vrtkavá, keď sa do zábavy až príliš miešajú financie.

Aký typ online prvkov by ste v Cyberpunku 2077 uvítali? Dajte nám vedieť v komentároch.

Nemáte chuť vyjadriť svoj názor? Tak si ešte niečo prečítajte:

Zdroj: Strefa Inwestróv, PC Gamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk