Z Čiech prichádza Feudal Alloy: Nádejná plošinovka so silným príbehom

Z Čiech prichádza Feudal Alloy: Nádejná plošinovka so silným príbehom

Pamätáte si ešte na skvelú plošinovku Toby: The Secret Mine? Určite ste o tomto počine Lukáša Navrátila minimálne počuli, aj keď jeho prvotina, ktorá je inšpirovaná skvelým Limbom si v hodnoteniach odnášala skôr priemerné známky. Aj napriek tomu na vývoj hier Lukáš nezanevrel a spoločne s ďalším kamarátom si založil štúdio Attu Games, kde vzniká zaujímavý titul Feudal Alloy.

O indie hrách a predovšetkým tých, ktoré vznikajú v Čechách alebo na Slovensku píšem veľmi rád, takže nemôžem opomenúť tento nádejný projekt. Hra vzniká v Znojme a je poňatá veľmi zaujímavým štýlom. Vžijete sa do role robota Attua, ktorý k svojmu životu potrebuje akvárium s rybičkou. Zdá sa vám to pritiahnuté za vlasy? Nemusí. Vo Feudal Alloy je táto bizarnosť realitou. A aby to neznelo až tak futuristicky, tak je dobrou správou, že zasadenie hry nie je až také nezvyčajné, ako v prípade hlavnej postavy, keďže námet je inšpirovaný skutočným prostredím, aké tu bolo pred stovkami rokov.

Na prvý pohľad vám možno art štýl pripomenie vynikajúcu záležitosť Valiant Hearts štúdia Ubisoft Montpellier. A podobne ako v prípade Valiant Hearts, tak aj vo Feudal Alloy sa chcú autori zamerať na príbeh, avšak hlavnou náplňou nebude akcia, ale skôr puzzle. Attua budete postupne vylepšovať, objavovať skryté tajomstvá a hlavne lámať si hlavu nad rôznymi hádankami.

Ako som spomínal, hra sa bude zameriavať na silný a depresívny príbeh, takže nečakajte žiadnu komédiu. Attua je chudobný farmár, ktorý mal tú smolu, že jeho dedinku vypálili banditi a zničili mu tak všetko na čom mu záležalo. Jeho jediným cieľom je tak pomsta.

To či táto hra nakoniec zaujme viac ako plošinovka Toby: The Secret Mine ukáže až čas, no už teraz je jasné, že to chalani z Attu Games majú slušne našliapnuté. Hra by mala doraziť na platformu Steam ešte v priebehu tohto roka a okrem vydania na PC sa počíta s portom na PlayStation 4, XBOX One a Nintendo Switch. Pokiaľ by ste sa chceli zúčastniť beta testu, môžete tak urobiť na tomto odkaze, začať by mal už budúci mesiac.

Zdroj: steam, Attu Games

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk