Vyšlo pokračovanie logickej adventúry We Were Here

Vyšlo pokračovanie logickej adventúry We Were Here

Boli ste oddelení od seba a na pomoc máte len vysielačky. Podarí sa vám uniknúť?

Aj takto by sa dala opísať táto dobrodružná logická indie hra štúdia Total Mayhem Games. Videohra vyšla vo februári 2017 a odvtedy dostala už dve nominácie, od Dutch game awards na Gamesking award a tiež od Nezávislého herného festivalu na Najlepšiu študentskú hru.

Presne o rok neskôr pribudla na Steame aj jej sestra - We Were Here Too - s rovnakou tématikou. Poďme si preto pripomenúť, čo tento skvelý titul vlastne so sebou priniesol.

Predstavte si strašnú zimu. Široko ďaleko nevidíte nič, len sneh, ktorý vám bije do očí. S partnerom sa ako tak držíte, keď tu zrazu zazriete v diaľke zámok. Napnete všetky sily, aby ste sa k zámku dostali a v ňom ukryli pred zimou. No len čo vstúpite, oboch vás niekto (alebo niečo?) udrie po hlave a vy strácate vedomie.

Keď sa prebúdzate, zisťujete, že ste sami, partnera pri sebe nemáte. Váš partner sa tiež prebudil niekde sám, no ani jeden z vás netuší, kde sa nachádza ten druhý. Jediným spojením medzi vami sú vysielačky, ktoré vám váš únosca nechal. Pomocou nich si budete musieť poradiť s pascami a úlohami, aby ste sa dostali na slobodu.

Podarí sa vám ujsť zo zámku? Času je málo a vy sa musíte dobre rozhliadnuť okolo seba.

 

Postavy sú v tejto hre dve: jeden z hráčov hrá za knihovníka (po anglicky je označený ako Librarian), druhý je prieskumník (Explorer). Ako z pomenovania postáv vyplýva, každý z vás bude mať inú úlohu vo vašom úteku, no obe pozície sú veľmi dôležité. Hru môžete hrať s kamarátom alebo, ak máte radi výzvy, s úplným cudzincom, ktorého vám hra nájde cez match-making na Steame.

Po ceste vás stretnú rôzne hádanky a hlavolamy, ktoré budete musieť spolu rozlúštiť. Či už opisom toho, čo okolo seba vidíte, chodením a hľadaním správnych pák, alebo mohých iných mechaník. Na ich splnenie nemáte vždy neobmedzený čas a môže sa ľahko stať, že jedného z vás niečo zabije. No zachovajte pokoj. Hra obsahuje checkpointy, za ktoré keď sa dostanete a umriete, nebudete musieť opakovať hru od úplného začiatku. Nezabúdajte, aj keby ste vy tisíc krát umreli, nádej umiera vždy posledná, preto to netreba vzdávať.

Hra je neuveriteľne chytľavá a rýchlo vás vtiahne do deja. Autori skvelo spracovali „neviditeľného“ nepriateľa, ktorý vám občas až príliš viditeľne dýcha na krk. Vašou zbraňou je však vytrvalosť a odhodlanie prežiť.

Titul We Were Here nájdete na Steame zadarmo a ak sa vám zapáči, jeho následníka, hru We Were Here Too si môžete zakúpiť za 9,99€.

Zdroj: Steam

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk