Klasická arkáda Rampage ožila

Klasická arkáda Rampage ožila

Premiéra filmu Rampage prebudila arkádu s rovnomenným názvom, zahrať si ju môžete zdarma vo vašom prehliadači.

Okrem napnutých svalov Dwayna Johnsona nám ponúka najnovší akčný film z produkcie Warner Bros. aj hru Rampage, stvárnenú na štýl klasickej arkády. Filmové štúdio pre hru vytvorilo vlastnú webstránku, kde si túto retro arkádu môžete vyskúšať úplne zdarma.

Už z výstižného názvu hry je možné vytušiť, že nejde o žiadnu mierumilovnú skákačku. V Rampage ide o jedinú vec: spustošiť, zničiť, rozbiť a zahubiť. Na cestu skazy a deštrukcie sa môžete vybrať so zmutovanou gorilou Georgeom, s prerastenou jaštericou Lizzie, alebo s krvilačným vlkom Ralphom. Môžete liezť na budovy, pochutnať si na bezmocných vojakoch a civilistoch, ale aj trieštiť autá či helikoptéry.

Tento relatívne jednoduchý herný koncept si vyžaduje len minimalistickú formu ovládania na klávesnici. Hra vám dokonca poskytuje aj možnosť nivočiť (ničiť) spolu s ďalšou osobou, vaše prsty sa však budú musieť potlačiť na jednej a tej istej klávesnici.

Podľa informácií portálu digitaltrends je hra voľne dostupná aj pre mobilné zariadenia. Ovládanie je upravené v štýle klasického arkádového automatu, vďaka čomu sa vám po spustení hry na obrazovke objaví červený joystick a gombíkové tlačidlá „skok“ a „úder“.

Verná adaptácia obľúbeného originálu

Titul Rampage pôvodne vyšiel v roku 1986 ako klasický arkádový automat od spoločnosti Midway Games. Napriek svojej jednoduchosti si hra rýchlo získala široký zástup fanúšikov, ktorí sa vyžívali v neúprosnom ničení všetkého, čo im stálo v ceste.

Neskôr sa hra presunula z automatov na konzoly typu Atari 2600, NES, Sega Master System a Nintendo 64. Rovnako sa objavila aj v kompilácii Midway Arcade Treasures. Naposledy sa Rampage vyrojil ako „easter egg“ v rámci titulu Lego Dimensions.

Zaujímavosťou je, že doteraz nie je jasné, či má najnovšia verzia Rampage svoj vlastný koniec. Arkádová verzia sa totiž vlastne nikdy neskončila, keďže fungovala na báze levelov so stupňujúcou sa úrovňou náročnosti, ktoré vás napokon vždy zomleli. Na konzolách však bolo hre dopriate tradičné finále.

Súčasná adaptácia tejto hernej klasiky je verná svojim koreňom a sľubuje nostalgický zážitok z čias, keď sme do arkádových automatov hádzali mince a špinili si ruky na joystickoch mastných od potu rovnako fanatických hráčov ako sme my.

Rovnomenný film Rampage mal oficiálnu premiéru 11. apríla a je dostupný už aj v našich kinách.

Zdroj: digitaltrends.com, youtube/WarnerBros.Pictures

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk