Holandskí hráči Doty 2 vidia obsah lootboxov pred otvorením

Holandskí hráči Doty 2 vidia obsah lootboxov pred otvorením

Vplyv legislatívy na lootboxy už začína byť enormný.

Prednedávnom sme písali, že vzhľadom na kontroverziu ohľadom lootboxov, ktorá vznikla zo Star Wars Battlefront 2, klasifikovali asociácie v Belgicku a Holandsku lootboxy ako gambling a teda na ne uvalili reštrikcie, ktoré ich majú spraviť transparentnými. V CS:GO sa situácia vyriešila striktne a to tak, že proste v týchto krajinách sa nedajú otvárať lootboxy. V Dote 2 však k tomu pristúpili inak.

Autori totiž naďalej dovoľujú otváranie lootboxov, no s niekoľkými výhodami a nevýhodami. Človek by mohol povedať, že obchádzajú celý zákon. 

Na jednej strane hráči v Holandsku ešte pred otvorením lootboxu vidia, akú odmenu získajú. To je skvelé. Problém však je, že kúpiť môžu iba jeden „transparentný“ lootbox súčasne a taktiež nemôžu používať Steam Marketplace na nákup a predaj lootboxov. Takže v praxi to vyzerá tak, že stále kupujú mačku vo vreci, lebo obsah zistia až po kúpe boxu a keď zistia, že tam nie je nič zaujímavé, aj tak ho musia otvoriť, lebo neuvidia obsah ďalšieho lootboxu. A taktiež sa toho súčasného nemôžu zbaviť na Steam Marketplace.

Hráčom dokonca pri otvorení lootboxov ukazuje pravdepodobnosť získania určitej rarity predmetu.

Zdroj: reddit.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk