Séria Dishonored si dáva pauzu

Séria Dishonored si dáva pauzu

 

Autori nevylučujú jej návrat, no teraz si dopraje zaslúžený oddych.

Dishonored je séria, ktorá dostala štúdio Arkane na mapu herného sveta a odvtedy sa zo štúdio stalo jedným z najuznávanejších v biznise. No od vydania prvého dielu sme sa posunuli a Arkane okrem tejto série vydalo aj Prey v minulom roku. A zdá sa, že Death of the Outsider bude na dlhší čas posledným dielom série.

Hlavný dizajnér série Ricardo Bare prezradil, že séria ide na dovolenku: „Neviem povedať, čo sa v budúcnosti stane, no Dishonored nateraz oddychuje.“ Death of the Outsider ukončil príbeh a teda sa zdá, že Arkane sa nateraz bude venovať iným projektom. No od Bareho máme prísľub, že aj iné hry budú nasledovať dizajnové princípy štúdia: „Veci, ktoré sú pre nás, ako štúdio dôležité je budovanie svetov a rozprávanie príbehu za pomoci prostredia – vždy budeme tvoriť miesta, pri ktorých sa budete cítiť, ako keby ste ich navštívili, či to bude Dunwall alebo Talos 1. Ďalej sú to postavy, ktoré v danom svete stretnete a potom je to hrateľnosť, kde dávame hráčovi možnosti a schopnosti s tým, že je na ňom, ako ku hre pristúpi.“

Bare taktiež naznačil, že ich ďalší projekt môže mať online komponent a taktiež aj to, že to zákonite nemusí byť hra z pohľadu prvej osoby, ako Arkane hry doteraz.

Zdroj: gamespot.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk