SCUM: nový akčný multiplayerový survival na Steame

SCUM: nový akčný multiplayerový survival na Steame

 

SCUM je najlepším debutom v histórii spoločnosti Devolver Digital.

SCUM, akčná/survival hra od Gamepires a Croteam, ktorá debutovala v programe Steam Early Access len včera (29.8.2018), sa môže pochváliť obrovským úspechom. Podľa vydavateľa Devolver Digital je titul ich najlepším debutom v histórii.

Hráči sa často sťažujú na early access. Zlé jazyky tvrdia, že lenivosť tvorcov a takto publikované hry poškodzujú trh. To však nemení nič na tom, že tituly z early access sú stále veľmi populárne.

SCUM - multiplayerová akčná hra s otvoreným svetom od Gamepires (tvorcovia Gas Guzzlers Extreme) a Croteam, štúdia zodpovedného za kultovú sériu Serious Sam - to dokazuje. Alfa verzia hry sa objavila na Steame iba včera a už sa môže pochváliťveľkým úspechom. Zástupcovia Devolver Digital, vydavateľa titulu, tweetli, že debut SCUM-u sa ukázal ako najväčší v histórii spoločnosti.
Neboli ohlásené žiadne oficiálne čísla, preto musíme použiť údaje zo Steamu: Podľa jeho štatistík SCUM hralo vyše 50.000 ľudí v „peak perióde“. V súčasnosti má titul takmer 21.000 hráčov, takže je 13. najpopulárnejšou produkciou.

Súčasná verzia patchu je 0.1.16.8263 a základná hra stojí 16,79 Eur.

Môže sa to však skončiť aj tak, že SCUM rýchlo stratí hráčsku základňu. Komentáre na Steame sú pomerne zmiešané - v súčasnosti je 67% pozitívnych. Niektorí ľudia, ktorí už mali možnosť titul hrať, sa sťažujú okrem iného aj na fatálnu optimalizáciu a slabý obsah. Tvorcovia samozrejme sľubujú, že hra bude pravidelne aktualizovaná.

O SCUM-e sme mohli prvýkrát počuť už v auguste 2016. Hlavnými hernými postavami sú väzni, ktorí sa zúčastňujú brutálnej televíznej show. Boli uväznení na ostrove Bagne de Cayene, kde musia prežiť boj proti nepriaznivým poveternostným podmienkam aj medzi sebou. Počas hry je mimoriadne dôležité získať priazeň sponzorov a producentov televízie TEC1, ktorí poskytujú účastníkom rôzne bonusy (ako napríklad o6ivenie so všetkými získanými skillmi, lootom a pod.). Ich priazeň získate jedine poctivým tréningom bojových umení, streľby alebo hackovania.

Premiéra plnej verzie hry SCUM je naplánovaná na budúci rok.

Zdroj: gry-online.pl

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk