Cena všetkých áut v GTA Online je viac ako 4 tisíc $ (reálnych)

Cena všetkých áut v GTA Online je viac ako 4 tisíc $ (reálnych)

 

Mikrotransakcie sú zlatá baňa a platí to hlavne pre hry ako GTA Online.

Áno, viem, že sa v komentároch napočúvam, že mikrotransakcie sú len dobrovoľné a že vlastne nikto nikoho nenúti si veci v hre za reálne peniaze kupovať, no aj tak mi prišlo, že je to zaujímavé. Totižto, ak autori hry chcú hráčov nakloniť k tomu, aby si mikrotransakcie kúpili (čo bez pochýb chcú), tak herné systémy nastavia tak, aby bol grind za kúpením vecí za in-game peniaze veľmi dlhý a otravný.

GTA používa tzv. Shark Cards, ktoré si viete kúpiť za reálne peniaze a tie sa vám následne rozmenia na GTA doláre. Momentálne je najväčšia dostupná karta tzv. Megalodon Shark, ktorá stojí 74,49€ a do hry vám prinesie 8 miliónov dolárov. A nakoľko nedávno bolo do hry pridané After Hours rozšírenie, tak komunita sa pustila do výpočtov.

A prišli na to, že ak by ste si kúpili všetky dostupné vozidlá v hre za reálne peniaze, vyšlo by vás to na takmer 363,5 milióna GTA dolárov. A to ak si rozmeníte na reálnu cenu Shark kariet, tak vám vyjde suma 4540$, čo je celkom závratná suma. Je mi síce jasné, že asi nikto si takto všetky autá nenakúpil, no zároveň to pekne ukazuje, prečo sú mikrotransakcie tak populárne a aký je potenciál prinesených peňazí.

Zdroj: twitter.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk