Pc verzia hry Fallout 76 môže byť zraniteľná voči hackerom

Pc verzia hry Fallout 76 môže byť zraniteľná voči hackerom

Podľa niektorých hráčov, ktorí sa zúčastňujú beta testovania hry Fallout 76 je hra náchylná na útoky hackerov. Štúdio Bethesda si je vedomé tohto problému a snaží sa danú vec vyriešiť.

Na Reddite sa objavil príspevok, ktorý označil hru Fallout 76 za takú ľahkú pre modifikovanie súborov ako Fallout 4. To znamená, že "moderri" môžu prekonvertovať existujúce súbory modifikácií z Fallout 4 tak, aby fungovali aj v hre Fallout 76. Je dosť možné, že s nimi môžu hrať online a to bez problémov. Dokonca môžu vytvoriť úplne nové modifikácie, ktoré im dajú neférové výhody. Aspoň toto tvrdil autor príspevku na Reddite.

Web IGN sa však s danou vecou obrátil na vývojárov z Bethesdy, ktorí poskytli vysvetlenie: "Náš tím si je vedomí daných skutočností a práve skúmame tento problém."  To by mohlo znamenať, že tieto informácia z Redditu môžu byť pravdivé. Implikácie z podobných akcií hackerov by mohli mať vážne následky pre hráčov. Nedávno sa napríklad objavila modifikácia, ktorá umožniľa ľahšie odomykanie zámkov. Čiže sa dá tvrdiť, že obavy sú opodstatnené, no štúdio Bethesda sa nedávno vyjadrilo jasne.

"Mnoho informácií uvedených v príspevku sú buď nepresné alebo sú to nesprávne závery. Komunita ale upriamila do pozornosti niekoľko problémov, ktoré náš tím momentálne sleduje a snaží sa vyvinúť opatrenia. Našim cieľom je vždy poskytnúť hráčom skvelý herný zážitok. Hackovanie alebo podvádzanie nebude tolerované! Vieme o tom, že naša komunita má zapálenie pre naše hry a aj pre modifikovanie a upravovanie ich zážitku v našich svetoch. Určite je to niečo čo budeme počas našej dlhej cesty podporovať."

Vyjadrenie neobsahuje nič špecifické a teda sa nedozvieme, ktoré informácie z príspevku na Reddite sú pravdivé a ktoré falošné. Je to ale dôkaz toho, že v hre Fallout 76 existujú určité problémy, ktoré je potrebné riešiť.

Online verziu rádioaktívneho sveta Fallout budete môcť oficiálne hrať od 14. novembra 2018 a posledné beta testovanie pre PC bude dostupné zajtra 8.11.2018 od 20:00 do 02:00 hod. nášho času.

Zdroj: IGN, PC Gamer, Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk