DOOM je večný! Séria oslavuje 25 rokov!

DOOM je večný! Séria oslavuje 25 rokov!

 

Likvidovanie démonov prežilo mnoho rokov a platforiem.

Dnes už legendárna séria, ktorá definovala žáner strieľačiek z pohľadu prvej osoby sa dožila 25. výročia od svojho vzniku. Pôvodná hra totiž vyšla na MS-DOS a Mac 10. decembra 1993. Odvtedy si likvidáciu démonov z pekla užili desiatky miliónov hráčov a hra sa stala vzorom pre konkurenciu.

Pôvodná hra vyšla okrem MS-DOS a Macu aj na Sega 32X, Atari Jaguar, SNES, Playstation, Windows, 3DO, Sega Saturn, Acorn Archimedes, GBA, Xbox, Xbox 360, iOS a Playstation 3. Následne v roku 1994 sme sa dočkali druhého pokračovania a po Final Doom a Doom 64 sme si na regulárne pokračovanie od otcov série, štúdia id Software museli počkať až do roku 2004, keď k nám prišiel oveľa viac hororovo naladený Doom 3.

Po ňom sme museli čakať 12 rokov a v roku 2016 prišiel reštart celej série, ktorý jej vrátil pôvodný lesk a zameranie. A budúci rok sa hádam potvrdí, že Doom je Eternal. Doomu prajeme veľa zdravia pri jeho výletoch do pekla a veľa zábavy pre hráčov. Dúfame, že pokračovanie bude minimálne tak dobré ako prvý diel reštartu. 

Zdroj: youtube.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk