Fallout 76 zavádza hráčov o cenách in-game predmetov

Fallout 76 zavádza hráčov o cenách in-game predmetov

 

Bethesda je dar, ktorý každý deň prináša niečo nové. A dnešok nie je výnimkou.

Aj keď mnohí z vás budú namietať, že už hádam stačilo ohľadom Bethesdy a Falloutu 76, tak sa to jednoducho nedá. Každý deň sa objavujú nové a nové správy ohľadom fungovania Falloutu 76 a je asi jasné, že nejde o veľmi príjemné správy. Takže si poďme zhrnúť Bethesda Shitshow News k 19.12.2018

Pamätáte si na fiasko so zberateľskou edíciou a s plátenou taškou, ktorá bola nahradená trápnou nylonovou taškou? Bethesda prisľúbila všetkým ľuďom, ktorí požiadali o náhradu to, že im dodá plátené tašky tak, ako to bolo sľúbené. Samozrejme, všetko má háčik. A v prípade Falloutu 76 je to fakt, že zákazníci sa týchto tašiek dočkajú o 4-6 mesiacov, nakoľko Bethesda ich musí v prvom rade dať vyrobiť.

Hlavná správa dňa sú však mikrotransakcie. Ako inak. Ako možno viete, hra používa prémiovú in-game menu nazvanú Atoms, ktorú môžete získať hraním, alebo si ju jednoducho kúpiť za reálne peniaze. Za to si nasledovne kupujete vizuálne úpravy v Atom Shope.

Asi nebudem nikomu pripomínať, že ceny sú brutálne prestrelené. 1000 Atoms totiž stoja 10€, čiže napríklad balíček Emotes stojí 12€ alebo Red Rocket Mega Sign stojí 14€. Samozrejme, budete namietať, že Atomy sa dajú získať aj hraním...ale aj tak. Bethesda sa asi snaží naznačiť je jeden balíček emotes predstavuje rovnakú námahu pri vývoji ako štvrtina hry. 

Ale to nie je podstatou tejto správy. Podstatou je to, že podľa tvrdení užívateľov Bethesda zavádza pri „zľavách“ na tieto predmety. V Atom Shope sa totiž niektoré predmety dostávajú do zliav ako v bežnom obchode. Problém je však v tom, že tieto predmety nikdy do zľavy nejdú. Stoja rovnako, akurát je pri nich napísané, že sú v 50% zľave. To je praktika niektorých obchodných reťazcov, kedy sa akože zvýši základná cena produktu a následne sa to vráti naspäť na pôvodnú cenu s tým, že predmet je v zľave.

Takže musíme skonštatovať, že Bethesde sa v poslednej dobe skutočne darí. Komunita ich má rada, Fallout 76 zbieral neskutočne vysoké hodnotenia a toto je určite spôsob ako si dobrú reputáciu udržať.

Zdroj: resetera.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk