Zakladateľ Blizzardu definitívne opúšťa spoločnosť

Zakladateľ Blizzardu definitívne opúšťa spoločnosť

 

Po prvom kroku nasleduje druhý.

Mike Morhaime je medzi fanúšikmi Blizzardu považovaný za boha. Riaditeľ a spoluzakladateľ jedného z najslávnejších vývojárskych štúdií vo videohernej histórii bol vo firme od roku 1991 (ak rátame aj čas, kedy sa firma volala Silicon & Synapse), čiže takmer 28 rokov. Podľa mnohých informácií z prostredia štúdia bol navyše jednou z najsilnejších bariér, ktorá bránila vplyvu Activisionu na Blizzard po ich spojení v roku 2008. Morhaime odstúpil z pozície šéfa spoločnosti v októbri 2018, no presunul sa do pozície strategického poradcu. Aj z tejto pozície však odchádza.

Activision Blizzard prostredníctvom dokumentu SEC oznámili, že ukončuje spoluprácu s Morhaimom a to k 7. aprílu 2019: „Tak ako sme oznámili, 3. októbra sme sa dohodli s Michaelom Morhaimom, že sa stane strategickým poradcom spoločnosti. Jeho spolupráca so spoločnosťou sa však ukončí k 7. aprílu 2019.

Nástupcom Morhaima na pozícii šéfa spoločnosti je bývalý producent World of Warcraft J. Allen Brack.

Activision zažíva veľmi rušný začiatok roka 2019, ktorý je spojený s malou revolúciou v spoločnosti. Odišli dvaja finanční riaditelia, Spencer Neumann a Amrita Ahuja, novým prezidentom Activisionu sa stal Rob Kostich a spoločnosť taktiež oznámila rozchod s Bungie, kde bol Activision vydavateľom Destiny.

Zdroj: pcgamer.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk