Epic Games s ďalšou „tanečnou“ žalobou na krku

Epic Games s ďalšou „tanečnou“ žalobou na krku

 

Postupne pribúdajú ďalšie a ďalšie.

Popularita Fortnite so sebou priniesla veľké množstvo peňazí a aj veľké množstvo pozornosti zo strany „mainstreamu.“ To so sebou prináša aj negatívne prvky, hlavne, keď je vaša monetizácia založená na skinoch, emotes a ďalších predmetoch na vizuálnu úpravu. Začali sa totiž ozývať viacerí ľudia s tým, že Epic Games používajú ich tanečné pohyby bez toho, aby získali licenciu.

Ako prvý prišiel so žalobou rapper 2 Milly ku ktorému sa pridali aj Alfonso Ribeiro a jeho Carlton dance a „Backpack Kid“ a jeho Floss (paradoxne, akurát dnes sme písali novinku o tom, že autori Forzy Horizon 4 radšej tieto pohyby z hry odstránili). Najnovším prírastkom do mora žalôb je „Orange Shirt Kid,“ alebo McCumbers.

Jeho mama, Rachel McCumbers žaluje Fortnite za to, že použili pohyby jej syna vo Fortnite bez jeho/jej súhlasu: „Obvinení neprávom profitoval z využitia kreatívneho výrazu, podobnosti a trademarku bez súhlasu a autorizácie Orange Shirt Kida,“ stojí v žalobe.

Pohyb vo Fortnite sa nazýva Orange Justice:

Bude zaujímavé sledovať, ako rozhodnú súdy v USA pri jednom z týchto štyroch prípadov, pretože prvé rozhodnutie následne dá precedens pri všetkých podobných prípadoch, čo môže mať ďalekosiahle následky nielen pre Fortnite, ale aj pre ďalšie hry, ktoré takýto spôsobom predávajú emotes.

Zdroj: pcgamer.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk