Tvorcovia Hitmana otvorili nové štúdio, tentokrát vo Švédsku

Tvorcovia Hitmana otvorili nové štúdio, tentokrát vo Švédsku

 

Po špekuláciách a problémoch je to určite dobrá správa.

Štúdio IO Interactive sa v poslednom období ocitlo v nepríjemných situáciách. Najprv im dal „košom“ vlastník a vydavateľ Hitman série spoločnosť Square Enix ktorá zjavne nebola spokojná s predajmi hier o holohlavom zabijakovi a následne sa dostali na povrch informácie o nie príliš dobrých predajoch Hitmana 2, ktorý už vydávala spoločnosť Warner Bros.

Začalo sa taktiež špekulovať, že Microsoft oslovil toto dánske štúdio s ponukou na odkúpenie, no táto situácia sa zatiaľ ďalej nepohla. Dnes však štúdio prekvapilo tým, že ohlásilo expanziu. Po hlavnom štúdiu, ktoré sídli v Kodani, otvorili nové vo švédskom meste Malmö.

„Sme nadšení, že môžeme ohlásiť vznik IOI Malmö. Chceme rozširovať IO Interactive a priniesť našu skvelú kultúru do tohto skvelého mesta,“ povedal šéf štúdia Hakan Abrak. „Nové štúdio posilní náš záväzok prinášať skvelý obsah do Hitman hier pre našu komunitu a fanúšikov. Taktiež chceme expandovať a vytvoriť úplne nové a vzrušujúce svety a nové univerzá. IOI Malmö a Kodaň sú jedna rodina.“

„Expanzia do Malmö bola prirodzenou voľbou, pretože tu existuje veľké zázemie pre tvorbu hier. Má tak všetky predpoklady, aby sa stalo epicentrom herného vývoja v Škandinávii."

Zdá sa teda, že IOI plánuje vývoj ďalších hier. Na obnovenie série Kane & Lynch musia asi zabudnúť, nakoľko práva na túto sériu ostali v Square Enix, no štúdiu sa podarilo získať IP na jednu zo svojich legendárnych hier, Freedom Fighters. Tak uvidíme, či sa rozhodnú pre niečo úplne nové, alebo načrú do tohto okupovaného sveta.

Zdroj: ioi.dk

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk