MMO hra Atlas bola opäť kvôli cheaterom offline

MMO hra Atlas bola opäť kvôli cheaterom offline

 

Autorom sa nedarí dostať situáciu pod kontrolu.

Odhliadnuc od problematického spustenia hry Atlas od tvorcov Ark a následného bombardovania negatívnymi recenziami na Steame sa hra dočkala viacerých vylepšení a úprav, ktoré sa snažila zlepšiť reputáciu hry, ktorá sľubovala 40,000 hráčov v jednom svete (momentálne má hra problém dosiahnuť toto číslo z hľadiska súčasne hrajúcich hráčov).

Reputácii určite nepomáha ani to, že vývojári nevedia dostať pod kontrolu problematické správanie cheaterov, ktorí im spôsobujú vrásky na čele. Výsledkom toho je, že hra musela byť už druhý krát v priebehu týždňa „vypnutá,“ aby sa upratali problémy, ktoré cheateri spôsobili. Naposledy museli byť servery vypnuté kvôli tomu, že hráči dokázali spawnovať Drakea a dokázali znefunkčniť in-game správy tým, že v chate spamovali „Subscribe to Pewdiepie.“
Minulý týždeň boli servery odstavené kvôli tomu, že hráčom zo skupiny Black Butterfly sa podarilo do hry dostať predmety, ktoré tam taktiež nemohli robiť.

Hneď ako sa vývojári dozvedeli, že hra nefunguje ako má, vypli servery a ohlásili „Emergency maintenance.“ Následne ohlásili, že problém vznikol kvôli technologickým exploitom. Predchádzajúce vypnutie serverov bolo odôvodnené tým, že niekomu sa podarilo dostať do Steam účtu admina.

Nech už je dôvod akýkoľvek, vývojári by mali zapracovať na tom, aby sa už takéto veci nestávali. Pretože dobrej vôle hráčov už veľa nazvyš nemajú. 

Zdroj: eurogamer.net

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk