Nové Battle Royale šialenstvo Apex Legends valcuje Twitch a gratuluje mu aj tvorca PUBG

Nové Battle Royale šialenstvo Apex Legends valcuje Twitch a gratuluje mu aj tvorca PUBG

 

Vydrží to však?

Od prekvapujúceho vydania Apex Legends ubehli takmer štyri dni. Skvelý spôsob odhalenia v kombinácii s záujmom zo strany streamerov a faktom, že je to skutočne výborná hra, ktorá je zdarma, spôsobili, že hra vystrelila na vrchol rebríčka sledovanosti na Twitchi.

A podľa všetkého sa jej z vrchola tohto rebríčka, kde tróni prakticky od svojho vydania, nechce. Dokonca aj streameri hier ako Fortnite, PUBG či Sea of Thieves sa pripojili, aby si zahrali túto novú Battle Royale hru od tvorcov Titanfall.

Aj keď počet divákov postupne klesá (asi nikto nečakal, že sa udrží tak vysoko večne), včera dosiahla hra vrchol v podobe 361 tisíc súčasne sledujúcich divákov. Iba pre porovnanie, Fortnite dosiahol v rovnaký deň približne 150 tisíc divákov.

Pochvalu si štúdio Respawn vyslúžilo aj od Brandana Greena, skôr známeho pod meno „PlayerUnknown,“ ktorý je tvorcom PUBG a šéfom štúdia Bluehole. Uvidíme, ako sa prítomnosť ďalšieho veľkého hráča na trhu s Battle Royale hrami odrazí na počte hráčov konkurenčných hier, no už teraz vieme povedať, že prvých troch dňoch od vydania hry sa počet hráčov PUBG znížil. Bohužiaľ, fakt, že nemáme prístup k počtu hráčov Fortnite a Apex Legends, nejaké porovnávania sú ťažko vykonateľné.

Vývojári hry, štúdio Respawn taktiež oznámili, že teraz po vydaní hry sa radi pozrú na možnosť cross-playu medzi jednotlivými konzolovými platformami, čo by mohlo ešte viac znížiť čas čakania na vytvorenie zápasu.

Zdroj: Gamerant

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk