The Sims 4 priniesol EA už 1 miliardu dolárov

The Sims 4 priniesol EA už 1 miliardu dolárov

 

Hra aj niekoľko rokov po vydaní rastie.

Zdá sa, že aj napriek pribúdajúcemu veku nestráca štvrtý diel série Sims nič na svojej kráse a atraktivite. EA totiž oznámilo, že aj 5 rokov po vydaní hru stále hrávajú milióny hráčov a mnoho kúskov DLC, ktorých sa hra dočkala zas zabezpečuje návratnosť investície pre vydavateľa.

Electronic Arts prezradilo, že The Sims 4 priniesla za 5 rokov od vydania 1 miliardu dolárov v tržbách a za posledný rok pritiahla 4,8 milióna nových hráčov. Taktiež sa vyjadrila, že očakáva podobné čísla aj v budúcnosti.
Do tohto čísla sa započítava PC verzia, ktorá vyšla v roku 2014 a taktiež aj zisky z konzolových verzií, ktoré vyšli v novembri 2017. Je teda možné, že za týmto rastom stojí práve príchod konzolových verzií tejto hry. Pravdepodobne sa však v tomto čísle nerátalo aj s mobilnou verziou Sims hry, ktorá taktiež určite nejaký ten milión priniesla.

CEO Andrew Wilson taktiež skonštatoval, že v najbližšom fiškálnom roku (od Apríla 2019 do Marca 2020) plánujú naprieč všetkými Sims hrami (mobil, PC aj konzoly) vydať neuveriteľných 20 expanzií.

Web PCGamesN v minulom roku vypočítal, že ak chcete kompletný zážitok z hry, vrátane všetkých DLC balíčkov, musíte si pripraviť viac ako 500€ a je teda zrejmé, že táto suma sa v najbližšom období zvýši. Web Gamespot zas vypočítal, že všetky Sims hry priniesli EA viac ako 2,5 miliardy dolárov.

Zdroj: PCGamesN/Gamespot

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk