Spoluzakladateľ id Software by chcel spraviť nového Commander Keena

Spoluzakladateľ id Software by chcel spraviť nového Commander Keena

 

Bohužiaľ, Zenimax ho nepočuje.

Tom Hall je herný vývojár, ktorý spolu s Johnom Carmackom, Johnom Romerom a Adrianom Carmackom založili v roku 1991 štúdio id Software. To sa preslávilo hlavne vďaka sériám Wolfenstein, Doom a Quake a dnes sú považovaní za otcov FPS žánru. Pred týmito hitmi však toto štúdio vytvorilo nenápadnú, no v dnešnej dobe už legendárnu plošinovku Commander Keen.

Poslednou hrou v tejto sérii je Commander Keen a vyšiel v roku 2001 (a to iba na Game Boy Color) a odvtedy sme o chlapcovi s futbalovou helmou na hlave nepočuli. To však neznamená, že by o to zo strany Toma Halla nebol záujem.

Podľa jeho postu na Reddite by veľmi rád spravil novú Keen hru, no nemá práva na túto hernú sériu. Tie patria samozrejme spoločnosti id Software, ktorú momentálne vlastní spoločnosť Zenimax. Hall sa ich pokúšal niekoľko krát kontaktovať, no vždy dostal iba formálnu odpoveď. Podľa jeho slov sa o to isté pokúšala aj manželka Johna Romera, Brenda, no výsledok bol rovnaký.

Je otázne, prečo sa spoločnosť Zenimax nechce s Hallom o tejto možnosti rozprávať. Pretože aj keď Keen nebol až tak populárny, ako ďalšie hry id Software, tak svojich fanúšikov by si prípadný remake určite našiel.

Pre tých, ktorí nemali tú česť, takto vyzeral Commander Keen

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk