Fanúšikovia survival horrorov tešte sa - prichádza Chernobylite

Fanúšikovia survival horrorov tešte sa - prichádza Chernobylite

 

Černobyľská uzavretá zóna má byť vytvorená pomocou 3D skenu mesta.

Štúdio The Farm 51 možno zatiaľ nepatrí medzi tie úplne najznámejšie, no ich predchádzajúci titul, Get Even z roku 2017 (taktiež survival horror), sa dočkal prevažne pozitívnych ohlasov. Teraz vyšiel oznamovací trailer na ich nový horrorový počin - Chernobylite. O tejto hre sme vám už čosi v minulosti prezradili, no už to bol nejaký ten piatok. Na povrch navyše vyšli nové poznatky o pripravovanej hre.

Hra bude singleplayer sci-fi survival horror, budete môcť voľne objavovať okolie, vytvárať si rôzne zbrane a nástroje a súbojový systém bude výzvou. Okrem toho má byť príbeh nelineárny, čo je často veľmi vítané, najmä pri kvalitnom prevedení. Zaujmite postavu fyzika, bývalého zamestnanca jadrovej elektrárne, a započnite pátranie po vašej nezvestnej manželke. Pri tomto pátraní však odhalíte množstvo temných a zvláštnych tajomstiev, ktoré Černobyľ ukrýva. Vašou prioritou bude prežiť všetky nástrahy mesta, od armády po iné tajomné hrozby.

 

Hrať môžete ako sami chcete - vyrábajte si vlastný výstroj, aby ste sa lepšie ubránili vojakom a iným hrozbám. Prejdite nepriateľskými oblasťami skrytí pod rúškou noci bez preliatia krvi. Alebo spojte sily s inými preživšími v oblasti. No pozor, nikomu neradno plne dôverovať. Príbeh ovplyvní množstvo faktorov - s kým sa spojíte či nespojíte, koľko času trávite prípravou, komu sa rozhodnete dôverovať, kedy natrafíte na nepriateľskú hliadku... Do úvahy treba brať všetko.

Ak sa vám už teraz nezdá, že hra Chernobylite vyzerá vážne zaujímavo, asi nebude nič pre vás. No ak vo vás vzbudila záujem, budete si musieť ešte nejaký čas počkať. Steam uvádza, že hra má vyjsť až na jeseň 2019. Ostáva teda len dúfať, že sa vydanie veľmi výrazne neposunie a že sa vývojárom všetko podarí.

Zdroj: Youtube, Steam

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk