Hráči Anthem plánujú bojkot

Hráči Anthem plánujú bojkot

 

Na znak protestu proti nedostatku lootu zvoláva Reddit komunita štvordňový štrajk.

Tisícky hráčov sa vyhrážajú vývojárovi BioWare odhlásením sa zo serverov kontroverznej online hry Anthem po tom, čo kanadská spoločnosť nedávno predstavila sadu zmien týkajúcich sa loot systému. Štrajkujúci hráči požadujú okamžitú nápravu kvality loot dropov, inak hrozia niekoľkodňovým ignorovaním hry, tvrdí portál Game Watcher.  

Chceme späť bug

Vlna protestu sa zdvihla na serveri Reddit na znak nevypočutých sťažností počas uplynulého víkendu. Pred pár dňami totiž v rámci Anthemu vyšiel patch, ktorý upravil typy lootu dostupné pre hráčov s levelom vyšším ako 30. Tí po novom nebudú môcť získať výzbroj dvoch najnižších úrovní. Podľa nespokojných hráčov sa však v rovnakom čase nezvýšil „drop rate“ kvalitnejšieho lootu. Preto je stále rovnako ťažké dostať sa k dropom legendárnej a inej vyššej triedy.

V reakcii na neželané zmeny zo strany developera tak používateľ Affinda zvolal bojkot hry, pričom jeho výzva získala už viac ako 10-tisíc podporných hlasov. „Opäť chceme okúsiť Lootshower,“ napísal Afinda s odkazom na nedávno objavený bug, ktorý trval 11 hodín a vyvolal nekontrolovanú spŕšku vysoko ceneného lootu. Patch od kanadského vývojára prišiel práve ako odpoveď na túto chybu v systéme.

Na Reddite sa hráči tiež sťažovali na údajne nepresné „damage“ čísla a nedostatok vyhovujúcich herných doplnkov, ktoré sú predmetom často debatovaných mikrotransakcií. „Jediné, čo chceme, je viac lootu,“ tvrdia komentujúci pod protestným príspevkom. Hráči chcú svoj cieľ dosiahnuť pasivitou na serveroch medzi 11. a 15. marcom. Viacerí prestali hrať už pred niekoľkými týždňami a plánujú sa radšej venovať práve vychádzajúcemu Tom Clancy´s The Division 2.

Ako informuje stránka Polygon, podobné „štrajky“ už mali v minulosti úspech. Po uvedení titulu For Honor z dielne francúzskeho Ubisoftu sa rýchlo vyformovalo podobné protestné hnutie, ktoré hrozilo hromadným odchodom zo serverov. Vývojár napokon povolil a postupne predstavil balík požadovaných zmien.   

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk