Apex Legends ponúka zaujímavý príbeh novej postavy

Apex Legends ponúka zaujímavý príbeh novej postavy

 

Octane bez nôh.

S novým Battle Passom bol do hry Apex Legends pridaný aj Octane, nová hrateľná postava. Jeho schopnosti mu umožňujú krátkodobý zrýchlený pohyb na úkor zdravia a taktiež aj rýchlejší pohyb po mape vďaka „jump padom.“ Mnoho hráčov však zaujímalo, odkiaľ čerpali vývojári pri tvorbe tejto postavy, ktorá vyzerá...celkom zvláštne.

Odpoveď je v skutočnosti celkom vtipná, len na to, aby ste ju pochopili sa musíme presunúť trochu do minulosti. V kampani Titanfall 2 bol tutoriál, ktorý zahŕňal tzv. Gauntlet run. Krátku prekážkovú dráhu, ktorá obsahovala nepriateľov, prekážky a hromadu wallrunu. Väčšina hráčov tejto sekvencii nevenovala pozornosť, no napríklad achievement hunteri prišli pri tejto sekvencii o nervy (vrátane mňa), pretože jeden pre získanie jedného ste museli zdolať čas 33,65 sekundy.

Lenže potom tu vznikla skupina hráčov, ktorá sa pokúšala všetky možnými legálnymi spôsobmi dosiahnuť čo najrýchlejší čas. Pre získanie tohto času používali metódu frag boostu. Čiže pre získanie rýchlosti si hodili pod nohy granát a následná explózia ich zrýchlila neuveriteľným spôsobom. Rekord v rýchlosti prejdenia tohto Gauntlet runu drží Octavio Silva, ktorý má taktiež prezývku Octane, ktorému sa podarilo túto trať zdolať za 12 sekúnd.

A práve na jeho poctu bola vytvorená postava Octana. Postava má totiž protézy namiesto nôh a to práve kvôli tomu, že sa pokúšal zdolať rekord v Gauntlet za pomoci granátov, čo skončilo tak nešťastne, že postava Lifeline mu musela namiesto odpálených nôh namontovať protézy.

Pre hru síce nedôležitý fakt, no je milé a zároveň smiešne, ako Respawn použil výtvory komunity pri tvorbe svojich postáv.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk