Ďalšia hra sa podvolila zákazu lootboxov v Holandsku a Belgicku

Ďalšia hra sa podvolila zákazu lootboxov v Holandsku a Belgicku

Tentokrát je to Rocket League.

Po fiasku so Star Wars Battlefront II sa začali lootboxom venovať aj vlády niektorých krajín, kde hľadali cesty, ako ich regulovať. Dvojica krajín, Holandsko a Belgicko, však zašli tak ďaleko, že všetky lootboxy v hrách zakázali. Našli sa síce takí, ktorí protestovali (pozerám sa na teba EA) a chceli sa s inštitúciami daných krajín súdiť, no nakoniec stiahli chvost a podvolili sa.

Po hrách ako CS:GO, Overwatch, Heroes of the Storm, CS:Go, Guild Wars, FIFA 19 a PES 2019 je ďalšou obeťou anti-gamblingových pravidiel Holandska a Belgicka hra Rocket League.

Tvorcovia prezradili túto novinku prostredníctvom zoznamu opráv, keď fanúšikom približovali Rocket Pass a Esports Shop: „Hráči v Belgicku a Holandsku nemôžu odteraz otvoriť svoje lootboxy s kľúčmi kvôli regulácií zo strany miestnych vlád.“

Takže ak sa stretli všetky hviezdy a čítate Gamesite.sk zatiaľ čo sa nachádzate v Holandsku alebo Belgicku a náhodou hráte Rocket League, tak viete prečo sa vám nedajú otvoriť lootboxy. Zdá sa však, že nie všetci fanúšikovia z týchto krajín túto zmenu vítajú.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk