Titanfall 3 tak skoro nebude!: Respawn ho odkladá, aby sa sústredil na Apex Legends

Titanfall 3 tak skoro nebude!: Respawn ho odkladá, aby sa sústredil na Apex Legends

Smutná správa pre fanúšikov tejto série.

Po vydaní Apex Legends vo februári tohto roka sa mnoho fanúšikov série Titanfall obávalo, že hra bola vytvorená na úkor tretieho pokračovania tejto série. Šéf Respawnu Vince Zampella však upokojil situáciu správou, že ku koncu roka uvidíme niečo nové z tejto série. Zdá sa však, že už ani toto neplatí.

Prezradil to producent štúdia Drew McCoy. Dôvodom toho, že Respawn uložil tretie pokračovanie Titanfall „k ľadu“ je to, že štúdio nie je dostatočne veľké aby zvládali podporovať Apex Legends, vytvoriť Star Wars Jedi: Fallen Order a k tomu ešte vytvoriť Titanfall 3:

„Povedať že vydanie Apex Legends prekonalo naše očakávania by nebolo správne. 50 miliónov hráčov v prvom mesiaci je obrovské množstvo...o to viac pre štúdio, pre ktoré je to prvý pokus o free-to-play hru. Obrovský nárast hráčov bol skvelý a rovnako aj reakcie hráčov po vydaní. Tento rýchly nárast však priniesol výzvy a počas cesty sme narazili na zopár prekážok, vrátane nie ideálneho prístupu k aktualizáciám a zlej komunikácie ohľadom našej podpory hry do budúcnosti. Veríme však v rast hry a na EA Play v júni ukážeme prvé náznaky obsahu v druhej sezóne.“

„Chcel by som však poskytnúť aj aktualizáciu našich vývojárskych tímov. Tímy, ktoré tvoria Apex Legends a Star Wars Jedi: Fallen Order sú úplne separátne, no pre dosiahnutie lepšej podpory Apex Legends sme sa rozhodli odložiť naše plány pre ďalšie Titanfall hry. Žiadne vývojárske zdroje z hry Apex Legends tak nebudú presunuté k iným hrám.“

McCoy prezradil, že v najbližšej dobe sa pri zlepšovaní Apex Legends sústredia na tieto oblasti hry:

  • Slabý výkon serverov na začiatku zápasov
  • Problémy s audiom
  • Cheatovanie
  • Problémy s registráciou zásahov
  • Lepšie spustenie nových sezón
  • Zlepšenú komunikáciu
  • Častejšie aktualizácie hry

Bohužiaľ, pre fanúšikov série Titanfall to znamená, že na nástupcu excelentného druhého si budú musieť počkať dlhú dobu. Tvorcovia však nehovorili o žiadnych číslach a rokoch.

Zdroj: EA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk