Child of Light 2 nebude, lebo to nie je „live service“ hra

Child of Light 2 nebude, lebo to nie je „live service“ hra

 

A fanúšikovia ostali sklamaní.

Je jasné, že Ubisoft v posledných mesiacoch a rokoch veľmi tlačí na live service hry. Mikrotransakcie má prakticky vo všetkých svojich hrách a zdá sa, že pre vydavateľa je práve toto cesta vpred. Bohužiaľ to však znamená, že každá hra, ktorá nemá možnosti dodatočného speňaženia to bude mať v budúcnosti veľmi ťažké.

Jednou obeťou je potencionálne pokračovanie skvelej 2D ťahovej RPG hry Child of Light, ktorá nás potešila ešte v roku 2014. Režisér hry Patrick Plourde následne v roku 2018 zverejnil obrázok Switch portu hry s vytlačeným nápisom Child of Light II a preto sa fanúšikovia jednotky tešili na pokračovanie.

To však pravdepodobne nebude. Prezradil to samotný Plourde. Podľa neho bol text v tweete dokumentom, ktorý skutočne rozoberal zasadenie a príbeh dvojky. Hra mala byť inšpirovaná baletom Labutie Jazero, mala mať dve hlavné postavy a mala sa zaoberať motívmi lásky a priateľstva.

Lenže z hry pravdepodobne v najbližšom období nebude nič. Dôvod je jednoduchý. Hra nezapadá do plánov Ubisoftu: „Neviem, či existuje nejaký Child of Light 2 v produkcii. Ubisoft je veľká firma, ale ja na hre nepracujem. Navyše si nemyslím, že hra je v produkcii. Nemyslím si, že je to typ hry, ktorú chce Ubisoft spraviť. Nie je to spoločnosť pre deti, ale pre dospelých. Hru sme dostali na Switch a tam sa predávala dobre, ale momentálne je celá spoločnosť o Game as service. Mohli by sme dostať peniaze za predaj hry, ale tie peniaze môžeme získať aj inde. To je problém toho, keď nie sme nezávislý.“

Plourde však dúfa, že potencionálny animovaný seriál, ktorý Ubisoft ohlásil v decembri by možno vydláždil cestu pre pokračovanie hry.

Zdroj: Videogameschronicle

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk