Niekoľkí vydavatelia stiahli svoje hry z Epic Store počas Epic Mega Sale

Niekoľkí vydavatelia stiahli svoje hry z Epic Store počas Epic Mega Sale

Niekomu asi nie sú štedré zľavy po chuti.

Epic pojal svoje prvé veľké zľavy skutočne veľkolepo. Mnoho hier bolo výrazne zlacnených (napr. Operencia: The Stolen Sun sa zošmykla z 24 dolárov na 6) a k tomu ešte pridal akciu mínus 10 dolárov za hry, ktoré stoja 14,99 dolárov a viac. Na tieto zľavy zareagovali niektorí publisheri dočasným stiahnutím svojich hier z Epic Store. Ide napríklad aj o hru Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 od Paradox Interactive

Na prvý pohľad sa to zdá ako jasná situácia. Bloodlines 2 nie je exkluzivitou Epic Store a teda by znížením ceny za predobjednávky na jednom store mohli prísť o určitú časť príjmov z ostatných, na ktorých žiadna podobná akcia neprebieha. Pre porovnanie, Bloodlines 2 stojí na Steame 59,99 dolárov, na GOG stojí 59,99 dolárov, na Epic hra stála 49,99 dolárov počas Epic Mega Sale ešte predtým, než bola hra stiahnutá.

Prvý pohľad ale klame. O tých 10 eur za každú predobjednávku Bloodlines 2 na Epicu by Paradox neprerobil ani dolár, nakoľko tú danú sumu platí namiesto zákazníka sám Epic. Paradox vydal len stanovisko, že sa rozhodol nezúčasniť tejto zľavovej akcie. Zaujímavé ale je, že Bloodlines 2 na začiatku v Epic Mega Sale samozrejme figuroval. Zľakol sa niečoho Paradox? Odstránená bola taktiež hra Oxygen Not Included od Klei Entertainment, ktorá tiež nie je exkluzívna pre Epic a teda dôvody stiahnutia by mali byť podľa všetkého podobné.

Trocha iná situácia je ale ohľadom Hades. V postate dosť zmätočná. Hra bola najprv znížená z 19,99 dolárov na 6,99 dolárov, čo tvorcovia označili za chybu, nakoľko určili len 25% zľavu a teda neskôr bola cenovka upravená na 14,99 dolárov. Komické je, že s upravením zľavnenej ceny taktiež upravili aj základnú cenu hry na 24,99 dolárov. Následne cenu opäť znížili na 19,99 dolárov, pričom aplikovali 50% zľavu a tak sa súčasná suma ustálila na hladine 9,99 dolárov. Po skončení akcie bude základná cena hry 24,99 dolárov. Zvýšenie z 19,99 obhájili na Twitteri posunom v kvalite i obsahu, nakoľko je tá hra stále len v Early Access.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk