Hra Lords of the Fallen 2 je prekliata: Stratila ďalšie vývojárske štúdio

Hra Lords of the Fallen 2 je prekliata: Stratila ďalšie vývojárske štúdio

Čo bude nasledovať?

V roku 2014 sa na svetlo herného sveta dostala hra Lords of the Fallen. A aj keď išlo o čistý klon Dark Souls a aj keď hra mala svoje chyby, tak bola predajným úspechom (hra predala viac ako 2 milióny kópií). Preto nie je vôbec zvláštne, že poľský vydavateľ CI Games chcel pokračovanie.

Lenže tam nastal problém. Vývojári zo štúdia Deck13 sa zjavne nepohodli s CI Games a radšej od projektu odišli, aby následne vydali hru The Surge a momentálne vyvíjajú The Surge 2. Vydavateľ tak hľadal dlhú dobu vývojárske štúdio, ktoré by túto hru pripravilo, až narazili na štúdio Defiant Studios. Spoločnú spoluprácu oznámili v júni 2018, no necelý rok po tomto vyhlásení prichádza iné. Také, ktoré oznamuje rozpad partnerstva.

CI Games viní neuspokojivý stav hry: „Zrušenie zmluvy bolo aktivovaný kvôli nedostatočnej kvalite práce štúdia Defiant v kľúčových fázach projektu v operácii č. 11, tzv. vertical slice. Kvalita hry bola nižšia ako sme očakávali a to aj napriek trom telefonátom, ktoré požadovali zvýšenie kvality prác na tomto projekte.“

Defiant Studios však nesúhlasia: „Nesúhlasíme s verziou vydavateľa CI Games. Tím, ktorý pracoval na projekte bol zložený z talentovaných vývojárov za ktorými si stojím. Vieme ako budovať kvalitné hry a spolupracovali sme na projektoch ako Just Cause 3, Call of Duty: Advanced Warfare, Far Cry 5, DmC Devil May Cry a ďalších. Ďalej sa však k tejto záležitosti nemôžem vyjadriť,“ prezradil šéf štúdia David Grijns.

CI Games prezradilo, že už nebudú hľadať externé vývojárske štúdio a radšej budú hru vyvíjať interne vo vlastnom tíme, ktorý nám naposledy priniesol hru Sniper: Ghost Warrior 3.

Zdroj: Gematsu

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk