THQ Nordic tvrdí, že Dead Island 2 je stále vo vývoji

THQ Nordic tvrdí, že Dead Island 2 je stále vo vývoji

 

Vydanie je však v nedohľadne.

Vývoj tretieho dielu série Dead Island, paradoxne s názvom Dead Island 2 je smutným príbehom, ktorý jasne ukazuje, že vývoj hier nie je vždy jednoduchá záležitosť. Hru malo pôvodne vyvíjať štúdio Techland ako tvorca prvých dvoch dielov, no nakoniec sa na to vykašľali a prešli pod vydavateľa Warner Bros., pre ktorý pripravili hru Dying Light.

Vydavateľ Deep Silver tak hľadal, hľadal až našiel štúdio Yager (Spec Ops: The Line), aby pripravilo hru Dead Island 2. To bolo mimochodom ešte v roku 2012 a hra mala prísť v roku 2015. Ako však určite všetci viete, hry sme sa nedočkali a prakticky jediné, čo sme z hry videli bol skvelý trailer

a malú ukážku z hrateľnosti

A následne vydavateľ oznámil, že so štúdiom Yager ukončili spoluprácu na hre, pričom zástupca štúdia hovoril o tom, že vízia hry štúdia nesúhlasila s víziou vydavateľa. Takže Deep Silver najal štúdio Sumo Digital, aby hru pripravili. To písal rok Pána 2016. Niekoľkokrát síce potvrdil, že hra je stále vo vývoji, no nič sme z nej nevideli.

A tak sme sa dostali do roku 2019. Vydavateľa Deep Silver vlastní spoločnosť THQ Nordic a štúdio Sumo Digital stihlo v tomto roku vydať už dvojicu hier: Crackdown 3 a Team Sonic Racing. Po Dead Island 2 však ani stopy. Preto dostal šéf vydavateľa Lars Wingerfors otázku od investorov, či je hra ešte vo vývoji. On potvrdil, že hra je vo vývoji na Playstation 4, Xbox One a PC, čo značí, že by mohla prísť buď v tomto, alebo budúcom roku. Inak by malo zmysel sa skôr zamerať na novú generáciu konzol.

Nič viac sme sa však nedozvedeli. Možno tohtoročná E3 bude tou príležitosťou, aby sa hra znovu ukázala. Ale veľké nádeje si už nerobíme.

Zdroj: Comicbook

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk