DICE kvôli malému počtu hráčov odstraňuje z Battlefieldu V herné módy

DICE kvôli malému počtu hráčov odstraňuje z Battlefieldu V herné módy

Ich fanúšikovia tak majú smolu.

Battlefield V sa síce nepredáva tak dobre, ako DICE a Electronic Arts dúfali, no to im nebráni v dlhodobej podpore hry. Pred niekoľkými dňami ohlásili pridanie úplne novej mapy s názvom Mercury.

Tento update však okrem novej mapy prinesie aj nie až tak príjemné správy. Vývojári sa totiž rozhodli z hry odstrániť dvojicu herných módov, ktoré sú v hre už od jej vydania, konkrétne Frontlines a Domination. Ich odôvodnenie je prosté. Obe herné módy majú veľmi málo aktívnych hráčov: „Obe playlisty boli oproti ostatným veľmi málo populárne a to hlavne v porovnaní s módmi ako Conquest. Našim cieľom je tvoriť zábavu a nie pridávať frustráciu a chceme aby časy na hľadanie zápasov boli nízke a aby tieto módy zodpovedali našim kvalitatívnym štandardom.“

Taktiež prezradili, že takéto „vyhodnocovanie“ popularity módov bude častejšie, čo vlastne dokázali nedávno, keď z Battle Royale módu Firestorm odstránili Duos kvôli rovnakému dôvodu. Chcú sa sústrediť na módy ktoré sú populárne a fungujú.

Frontlines mód však bude stále dostupný ako súčasť Grand Operations a vývojári nevylučujú, že ho možno v budúcnosti prinesú späť po tom, čo nastane jeho redizajn. Vývojári taktiež nevylúčili občasný návrat oboch módov ako súčasť dočasných playlistov.

Zdroj: GamingBolt

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk