Valve tak trochu pokašľalo začiatok svojho letného výpredaja

Valve tak trochu pokašľalo začiatok svojho letného výpredaja

 

A obeťou sú zas vývojári.

Ak ste to náhodou nepostrehli (a vaša kreditka vám za to bude určite vďačná), Valve spustilo v utorok svoj letný výpredaj, ktorý má názov Steam Grand Prix Sale. Ten je spojený s veľkým podujatím, ktoré je teraz zamerané na súťaž piatich tímov. Na začiatku výpredaja ste sa mohli priradiť do jedného z piatich tímov a počas výpredaja plníte rôzne úlohy v hrách a získavate pre svoj tím body.

A prečo by ste mali získavať pre svoj tím body? Pretože každý člen tímov, ktorí skončia každý deň na prvých troch miestach má šancu získať hru, ktorú má vo Wishliste na Steame. Takže kde vznikol problém?

Veľké množstvo indie vývojárov si všimlo, že hráči odstraňujú ich hry z Wishlistu. Pre vývojárov je Wishlist veľmi dôležitý, pretože informuje hráčov, že daná hra je v zľave, čo môže priniesť veľké množstvo tržieb. Preto jeho dôležitosť netreba podceňovať.

Chvíľu sa pátralo, prečo sa to tak deje a zistilo sa, že za tento jav môže Valve. Totižto pri spustení výpredaja chybne informovali hráčov, že odmena pre víťazov bude vo forme hry z Wishlistu. Preto hráči začali zo svojich Wishlistov masívne odstraňovať hry, aby tam zostali len tie, ktoré chcú najviac. Čiže napríklad, ak ste mali vo Wishliste Cyberpunk 2077, Sekiro, Total War a ďalšie, a najviac z toho ste chceli Cyberpunk 2077, tak ste odstránili ostatné, aby ste získali presne túto hru.

Lenže Valve akosi zabudlo užívateľom povedať, že to robiť nemusia a že získajú hru, ktorá je na prvom mieste ich Wishlistu. Túto správu pridali až včera, aby hráči konečne vedeli, ako majú postupovať: „Nemusíte odstraňovať hry zo svojho Wishlistu, aby ste získali hru ktorú chcete. Stačí keď hru, ktorú chcete presuniete na prvé miesto.“

Valve sa taktiež ospravedlnilo vývojárom: "Počuli sme spätnú väzbu o komplexite nášho výpredaja. Nadizajnovali sme preto niečo, no mohli sme jasnejšie napísať, ako celé podujatie funguje. Ospravedlňujeme sa zmätok a taktiež za pokazené mechaniky, ktoré viedli k nevybalansovanému podujatiu.“

Tvorca hier Gunpoint a Heat Signature, Tom Francis skonštatoval, že takmer rovnaký počet ľudí, ktorý si hru kúpil počas prvého dňa výpredaja si ho aj odstránil zo svojho Wishlistu, čo určite ovplyvní celkové predaje hry.

Zdroj: PCGamesN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk