Rozprávková hra z Českých lesov a hájov Pilgrims prichádza na PC

Rozprávková hra z Českých lesov a hájov Pilgrims prichádza na PC

České štúdio Amanita Design, nám pred pár hodinami priniesla nový titul s názvom Pilgrims.

Amanita nám už priniesla veľa nápaditých titulov, ako Samorost alebo Machinarium, a naozaj na každom jednom zanechala svoj špecifický podpis. Je to vidieť aj na ich novej hre Pilgrims. Ide o hybrid adventúri a kartovej hry. Autori sami hru opisujú ako hravú a dobrodružnú.

„Vydajte sa na potulky po rozprávkovom svete, spoznajte nových priateľov, a sami rozhodnite o tom ako to s nimi a celým kráľovstvom dopadne.“

Amanita Design

Ako nám už autori sami naznačili, jedná sa o rozprávkový zážitok, hlavne po grafickej stránke. Grafika je ručne maľovaná, a mne ako dospelému hráčovi vôbec neprekáža. Pozor, autori tentokrát nestavili všetky karty len na vizuál, čo sa často krát pri takýchto projektoch stáva, ale potenciál hry nám servírujú aj v jej znovuhrateľnosti.

„K riešeniu problémov môžete využiť desiatky predmetov a štyri unikátne postavy, bez toho aby Vás hra viedla za ruku. Rôzne situácie majú niekoľko rôznych riešení. Máte dohraté? Skúste to znovu a inak! Dokážete vyzobať všetkých 45 achievementov?“

Amanita Design

Hrateľnosť sa nám už predtým predstavila v hre Samorost 3. Už tam ste mohli rôznymi kombináciami kariet vyriešiť hádanku, a pri každom neúspešnom pokuse Vás hra odmenila zábavnou animáciou. Práve tieto situácie previazané humorom, majú hre dodať nezameniteľnú podobu. Titul vychádza na Windows, Mac, Linux a v rámci predplatného Apple Arcade. Cena má zodpovedať 5$.

Zdroj: VG247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk