Neuveriteľné: Epic Games skutočne vypol Fortnite!

Neuveriteľné: Epic Games skutočne vypol Fortnite!

 

Toto nečakal snáď nikto.

Keď sa začali rojiť špekulácie o novej mape a novej sezóne vo Fortnite, tak väčšina predpokladala, že to bude klasika. Nejaké malé podujatie, vydá sa nový patch a ide sa ďalej. Ale klobúk dole pred Epic Games, pretože to, čo spravili včera sa len tak nevidí.

Po odpálení rakety bola totiž polovica mapy vcucnutá do čiernej diery a odvtedy je ticho. Áno. Fortnite momentálne nefunguje. Neviete sa dostať do zápasu, neviete hrať hru – akokoľvek zvláštne to znie. Milióny ľudí sledovali, čo sa stane a boli pripravení okamžite sa zapojiť do hrania ďalšej sezóny, no namiesto toho po dosledovaní podujatia mohli hru akurát tak vypnúť a ísť spať.

Len si to zoberte – hra, ktorá sa dobrovoľne na určitú dobu vypne. A nevieme vlastne ani kedy hru Epic znova aktivuje. Twitter účet, Instagram účet – všade je proste ticho a hráči sa nevedia dozvedieť žiadne nové informácie. Jediné čo vedia je fakt, že nemôžu hrať hru, ktorú hrajú denne milióny hráčov. A to nie preto, že by mala hra technické problémy, ale preto, že sa autori tak rozhodli.

A že to fungovalo, o tom vám niečo povedia sociálne siete. „Podujatie“ totiž sledovalo 4,3 milióna divákov na Youtube, 1,5 milióna na Twitchi a 1,2 milióna na Twitteri. A to hovorí samo za seba.

Čo však bude ďalej? Zatiaľ nič. Jedna veľká čierna diera. No jeden z najpopulárnejších streamerov na svete, Ninja potvrdil, že nová sezóna bude obsahovať nové herné mechaniky, nové zbrane a hlavne novú mapu.

Čo sa bude vo Fortnite diať, môžete sledovať tu. Zatiaľ je však spoločnosť Epic Games ticho a tento marketingový efekt je teda úplne dokonalý.

My však skladáme pred Epic Games pomyselný klobúk, pretože na takýto kúsok by si netrúfol asi nikto.

Zdroj: Epic Games

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk