Za vyzradenie 2. kapitoly Fortnite trest: Epic žaluje svojho bývalého testera

Za vyzradenie 2. kapitoly Fortnite trest: Epic žaluje svojho bývalého testera

 

Stálo to za to?

Aj keď je pravdou, že náhle prerušenie Fortnite takmer na 2 dni a následne znovu spustenie hry prostredníctvom druhej kapitoly bolo prekvapením hádam pre všetkých, tak samotný fakt, že príde nová mapa a nové prvky hrateľnosti až takým prekvapením neboli. Pretože niekto ich leakol ešte pred vydaním.

A tým niekým je dnes už bývalý tester hry Ronald Sykes. A aj keď hráči boli z leakov šťastní, tak Epic Games až tak šťastný nebol. A zažaloval Sykesa za to, že porušil NDA (Non-disclosure agreement) a „narušil tak napätie, ktoré Epic budoval niekoľko mesiacov.“

Epic tvrdí, že Sykes si založil niekoľko Twitter účtov prostredníctvom ktorých postupne vyzradil jednotlivé detaily z 2. kapitoly Fortnite ako napríklad prítomnosť lodí, novej mapy, plávania a vylepšovaních staníc.

„Informácie sú mena. Sykes „predal“ to čo zistil ako tester pre spoločnosť Epic. Urobil tak na úkor spoločnosti Epic a na úkor tých členov komunity, ktorí netrpezlivo čakali na novú sezónu Fortnite, no prekvapenia boli skazené informáciami, ktoré leakol Sykes. Vyzradenie spojlerov zničilo očakávanie komunity a všetko čo s tým súvisí. Zbavili komunitu potešenia, ktoré hráči z hry majú, pretože niektorým členom umožnili dozvedieť sa tieto informácie skôr, čo narušilo plánované odhalenie.“

Epic tak chce Sykesa potrestať za „porušenie jeho zmluvných povinností, ktoré mu vyplývali z NDA“ a taktiež žiada, aby súd prikázal zničiť všetky kópie obchodných tajomstiev spoločnosti Epic.

Nie je to prvý krát, čo Epic zažaloval vlastného testera a zjavne to vzhľadom na popularitu Fortnite nebude ani posledný krát.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk