Rockstar vám dá stovky dolárov ak v Red Dead nájdete bezpečnostnú chybu

Rockstar vám dá stovky dolárov ak v Red Dead nájdete bezpečnostnú chybu

 

Nie, nie je to vtip.

Viete ako to chodí. Hráte si GTA Online alebo Red Dead Online a zrazu z ničoho nič dostanete ban. Určite sa to stalo všetkým...

...alebo možno aj nie. Každopádne, ak sa vám to stalo a nikto vám nechce veriť, že ste necheatovali, tak sa môžete pokúsiť dokázať spoločnosti Rocktar, že ste skutočne necheatovali. A dokonca vám za to firma zaplatí. A to dokonca odmenu vo výške 10 tisíc dolárov.

To je iba jeden príklad situácie, ktorú vám ponúka HackerOne web, ktorý je oficiálnym partnerom spoločnosti Rockstar Games. Jeho úlohou je odhaľovať potencionálne bezpečnostné chyby a problémy, ktoré môžu nastať pri hraní GTA V, GTA Online, Red Dead Redemption 2, Red Dead Online alebo pri používaní mobilných aplikácií Red Dead Redemption 2 Companion App a iFruit Mobile App.

Na stránke HackerOne si môžete pozrieť za čo všetko dostali užívatelia peniaze a aká suma im bola vyplatená. Takže napríklad odhalenie bezpečnostnej chyby, ktorá umožnila ukradnutie Facebook OAuth kódu cez funckiu Screenshot viewer stálo Rockstar 750 dolárov.

Ak sa chcete stať súčasťou Rockstar Private Bounty programu, ktorý vám umožní nahlasovať bezpečnostné chyby, musíte vyplniť tento formulár a čakať, či budete do programu vybraný. Minimálna čiastka, ktorú Rockstar vypláca je 150 dolárov, pričom suma sa zvyšuje podľa závažnosti odhalenej chyby.

Mimochodom, rovnaký program nájdete aj pre hry od spoločnosti Valve, kde sú sumy za odhalenie chýb podobne vysoké. Spoločnosť za posledných 90 dní vyplatila vyše 167 tisíc dolárov na odmenách. 

Zdroj: HackerOne

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk