Netflix neplánuje vstúpiť na trh so streamovaním hier

Netflix neplánuje vstúpiť na trh so streamovaním hier

 

Teda, zatiaľ neplánuje.

Stačila jediná veta, ktorú povedal šéf Netflixu Reed Hastings a hneď sa otvorila pandorina skrinka. Prednedávnom totiž Hastings skonštatoval, že hlavným súperom Netflixu nie je HBO, ale Fortnite. Myslel to pravdepodobne tak, že v dnešnej dobe zápasia o pozornosť človeka rôzne typy digitálnej zábavy a Fortnite momentálne v jeho očiach reprezentuje hry. Niektorí si to však vyložili ako náznak toho, že Netflix plánuje vstup biznisu herného streamovania.

Takže tieto špekulácie musel Hastings uhasiť. Povedal, že firma sa sústreďuje na svoj obor a neplánuje vstup na herný trh.

Nie. Sústreďujeme sa na to, aby sme pripravovali úžasné seriály a filmy.

„Existuje mnoho vecí, ktoré ľudia robia, aby sa zabavili, vrátane Fortnite. A pôvodný citát bol, že súťažíme s Fortnite viac ako s HBO. Ultimátne je to však o boji o hodiny pri ktorých sa zákazníci zabávajú. No s Fortnite nemôžeme súťažiť tak, že vytvoríme streamovaciu službu pre hry, pretože toto nie je oblasť v ktorej sme dobrí. Súťažíme s Fortnite tak, že robíme čo najlepšie seriály a filmy, ktoré ste kedy videli, takže namiesto toho aby ste hrali Fortnite si radšej pozriete niečo z našej ponuky.“

Zdá sa, že trh so streamovaním hier sa pomaly ale isto zapĺňa. Sony, Microsoft, Google, Nvidia a možno aj Valve budú súťažiť o peňaženky tých istých zákazníkov a je otázne, či je na trhu vôbec miesto pre takú gigantickú spoločnosť ako Netflix.

Zatiaľ to vyzerá, že nie je.

Zdroj: Wccftech

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk