Path of Exile 2 bolo ohlásené, aj keď to nebude typický nový diel

Path of Exile 2 bolo ohlásené, aj keď to nebude typický nový diel

 

Netypická nová hra.

Path of Exile, najlepšia diablovka súčasnosti, ktorá svojho času vyhrala priamy súboj s Diablo III, dostáva nový diel. Aj keď je to tak možno trocha nadnesený pojem. Path of Exile 2 totižto, aj napriek svojmu názvu, nebude samostatný diel. Bude to v podstate nová kampaň, nová kapitola alebo priama expanzia, ktorá bude môcť byť spustená z hlavného menu pôvodného Path of Exile.

Táto nová hra sa bude odohrávať 20 rokov po udalostiach z jednotky a prinesie sedem nových kapitol s vylepšenými hernými mechanikami. Okrem pozmenených stránok týkajúcich sa hrateľnosti bude Path of Exile 2 obsahovať aj vylepšené renderovanie založené na fyzike. Je tu ale predsa len jeden aspekt, ktorý misky váh nakláňa Path of Exile 2 na stranu novej hry než len nejakého prídavku a to je nutnosť hrať hru s úplne novou postavou. Hoci kozmetické veci budú môcť byť prenesené, nakoľko obe hry existujú v jednom celistvom ekosystéme.

Path of Exile 2 nečakajte skoro. Tvorcovia uvádzajú, že beta testovanie sa spustí niekedy koncom 2020, čo znamená, že hra môže vyjsť až niekedy v roku 2021.

Tvorcovia pripravili dve videá, jedno je ohlasovací trailer a druhé prezentuje hrateľnosť. Neodchádzajte ale ešte, nakoľko pod videami nájdete ďalšie informácie týkajúce sa sveta Path of Exile

Path of Exile 2 ale nie je jediným titulom, ktorý bol ohlásený. Jednotka sa dočká dvoch nových expanzií - Path of Exile: Conquerors of the Atlas (detaily) a Path of Exile: Metamorph (detaily). Prvá menovaná kompletne zmení endgame obsah pridaním piatich nových bossov a upravením mechaniky Atlas, a druhá menovaná umožní vytvorenie svojho vlastného bossa v lige. Aby toho nebolo málo, bola ohlásená aj mobilná verzia prvého dielu Path of Exile: Mobile, ktorá bude obsahovať všetok obsah z jednotky a bude úplne zbavený pay-to-win prvkov.

Zdroj: PC Gamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk