Vývoj novej hry od tvorcov Firewatch je pozastavený: Venujú sa totiž Half-Life

Vývoj novej hry od tvorcov Firewatch je pozastavený: Venujú sa totiž Half-Life

 

Vraj sa k nej vrátia hneď, ako to bude možné.

Už pred dvoma rokmi predstavilo štúdio Campo Santo, tvorcovia Firewatch, svoju novú hru nazvanú In Valley of Gods, no následne bolo štúdio odkúpené spoločnosťou Valve a odvtedy sme o hre nepočuli prakticky nič.

Keď však z Twitter profilov štúdia začali postupne miznúť zmienky o tejto hre, bolo jasné, že niečo nie je v poriadku. A to napriek tomu, že pri odkúpení tvorcovia tvrdili, že si vo Valve zachovajú svoju pozíciu vrámci vývoja hier.

A síce si ju zachovali, pretože naďalej pracujú na hrách, no momentálne na In Valley of Gods nepracujú. Presunuli sa totiž k vývoju nedávno ohlásenej VR hry Half-Life: Alyx, kde chcú využiť svoje skúsenosti pri tvorbe hier z pohľadu prvej osoby: „Bolo optimistické, dať na koniec traileru rok 2019 ako dátum vydania. Na konci nás však dobehol Valve Time. No pravdou je, že členovia bývalého štúdia Campo Santo sa pripojili k ostatným projektom štúdia Valve, vrátane Half-Life: Alyx. Tu chceme využiť naše skúsenosti pri tvorbe hier z pohľadu prvej osoby.“

„Keď sme sa integrovali do Valve, bolo nám jasné, že na Half-Life: Alyx treba spraviť veľké množstvo práce. Niektorí z nás začali s projektom vypomáhať a následne sa to pre nich stalo projektom, ktorý si vyžadoval všetok čas. Ostatní začali pracovať na Dota Underlords a ďalší zas na nových funkciách Steamu. Tým pádom je vývoj In Valle of Gods pozastavený. Je to však projekt ku ktorému sa môžeme kedykoľvek vrátiť,“ povedal spoluzakladateľ štúdia Campo Santo Jake Rodkin.

Zároveň dodal, že keby plánovali obnoviť tento projekt, tak dajú fanúšikom vedieť.

Zdroj: Polygon

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk