Ja, Ježiš Kristus: Simulátor Spasiteľa vás nechá vykonávať zázraky a bojovať so Satanom

Ja, Ježiš Kristus: Simulátor Spasiteľa vás nechá vykonávať zázraky a bojovať so Satanom

 

A titul najdivnejšej hry ohlásenej v roku 2019 získava...

Popravde, nikto ešte netuší, kedy sa tento skvost dostane hráčom do rúk, no nám nateraz stačí vedieť, že ide zjavne o reálny projekt a hrateľnú videohru. Už sme tu mali tituly s čertovskými, teda démonickými protagonistami (ako napríklad Bound by Flame), no Ja, Ježiš Kristus je niečím skutočne originálnym. V hre sa totiž zhostíte Ježišovho rúcha a svojimi tesárskymi rukami budete vykonávať zázraky, bojovať so Satanom a liečiť veriacich.

Azda najčudnejšou je na celej hre reklama autorov, v ktorej vývojári odvážne tvrdia, že ide o mimoriadne realistický simulátor. No, možno nám niečo pri čítaní Biblie uniklo, ale toľko podrobností tam určite nebolo. Ťažko navyše tvrdiť, že ide o realistický simulátor, keď... keď sa vydávate za Ježiša! Rozumiete, čo mi tu nesedí, nie?

A potom tu máme ešte realistický boj so Satanom. Hotovo, predané, túto hru si musím zahrať.

Okrem zázrakom, ktorých má byť v hre až 30 (nevadí, že vo Svätom písme ich bolo podstatne menej, autori sú očividne lepšie informovaní), budete môcť zjavne aj krstiť ľudí a získavať silu od Ducha svätého. Toto všetko by sa navyše podľa autorov zo štúdia SimulaM malo udiať v otvorenom svete, čo sa mi až nechce veriť.

„Presuňte sa do starých čias spred 2000 rokov. Hra sa odohráva v rozmedzí Ježišovho pokrstenia a ukrižovania. Premýšľali ste niekedy nad tým, aké to je, byť jedným z najprivilegizovanejších a najmocnejších ľudí na svete? Je to simulátor, v ktorom sa môžete pokúsiť zachrániť svet tak ako on,“ lákajú vývojári potenciálnych fanúšikov. Nároky nie sú príliš vysoké a ak vás táto hra skutočne zaujala, môžete ďalšie novinky sledovať na jej oficiálnej stránke na Steame.

Každopádne, jediná škoda je, že už teraz vieme, ako sa hra skončí. Niežeby sme vám chceli niečo spojlovať, ale je to už v samotnom traileri. A Biblii. Ehm...

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk