CD Projekt potvrdil: Po dokončení Cyberpunku 2077 sa pustia do vývoja ďalšej Zaklínač hry!

CD Projekt potvrdil: Po dokončení Cyberpunku 2077 sa pustia do vývoja ďalšej Zaklínač hry!

 

Oficiálnejšie to už asi nejde.

Štúdio CD Projekt RED sa pochválilo, že ich očakávaná RPG hry Cyberpunk 2077 už smeruje na hodnotenie k agentúram ako PEGI či ESRB a medzitým pracujú na opravovaní bugov a vylepšovaní technického spracovávania. Znamená to taktiež, že z obsahovej stránky je už hra viac-menej hotová a už pravdepodobne nič jej nebráni, aby sme sa jej v septembri 2020 dočkali.

Čo však po vydaní hry? Ako už dobre vieme, druhý tím CD Projekt RED pracuje na multiplayerovej zložke Cyberpunku 2077, ktorá však tak skoro nepríde. Tím, ktorý však dokončuje Cyberpunk 2077 sa však podľa prezidenta CD Projekt RED Adama Kicińskiho pustí do vývoja „štvrtého“ Zaklínača, ktorý sa však podľa neho určite nebude volať Zaklínač 4.

Odmietol potvrdiť ďalšie detaily o tomto projekte a prezradil iba to, že pôjde o hru, ktorá bude zasadená do sveta Zaklínača. Podľa jeho slov sa chcú v budúcnosti venovať dvom svetom – Zaklínačskému a svetu Cyberpunku, čiže všetky ich projekty v najbližšej dobe sa budú týkať týchto dvoch svetov.

Proces by mal fungovať tak, že po vydaní Cyberpunku 2077 sa tento herný tím rozdelí na vývojárov, ktorí budú pracovať na expanziách pre túto hru a na menší tím, ktorý začne predprodukciu tejto novej Zaklínačskej hry a na tento tím sa postupne začnú nabaľovať ostatní vývojári.

Kiciński však dodal, že novú RPG hru nemáme očakávať skôr ako o 4-5 rokov: „Chceli sme robiť viac hier naraz. A chceme dokázať, že vieme robiť na dvoch veľkých značkách naraz, no bude to trvať niekoľko rokov. Naše projekty trvajú 4-5 rokov a je ťažké vyžadovať vývoj RPG hry za dva roky. Je to riskantné, pretože kvalita si vyžaduje čas.“

V decembri podpísala spoločnosť s autorom predlohy Zaklínača Andrzejom Sapkowskim nové predĺženie práv na herné adaptácie sveta Zaklínača a je teda zrejmé, že toto právu využijú prakticky hneď.

Cyberpunk 2077 uvidíme v obchodoch 17. septembra 2020 na PC, Xbox One a Playstation 4.

Zdroj: Eurogamer.pl

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk