Pozrite si zábery z nikdy nevydanej 4. epizódy Half-Life 2

Pozrite si zábery z nikdy nevydanej 4. epizódy Half-Life 2

 

Hra však nikdy neuzrie svetlo sveta.

Valve malo s Half-Life 2 veľké ambície. Tie boli naplnené a výsledkom bola hra, ktorá sa dnes v mnohých rebríčkoch nachádza ako najlepšia hra vo videohernej histórii. Lenže ambície nechýbali ani po vydaní. Valve totiž chcelo hru zásobovať pravidelnými epizódami, ktoré síce neboli v dĺžke tradičnej kampane, no boli by vydávané častejšie.

Ako však dobre vieme, Valve nevie rátať do 3 a preto sa vydávanie Epizód zastavilo po vydaní Episode 2 v roku 2007 a odvtedy sme na ďalší príbeh zo sveta Half-Life museli čakať až do tohtoročného vydania Half-Life: Alyx.

Nemuselo to však byť takto, pretože Valve chvíľu pracovalo na tretej epizóde Half-Life 2 a vo vývoji bola dokonca aj štvrtá. Tú však nepripravovalo priamo Valve, ale štúdio Arkane (Dishonored, Prey). Jej názov mal byť Half-Life 2: Episode 4 – Return to Ravenholm a včera sme sa dočkali prvých exkluzívnych záberov z tejto expanzie.

Populárny Youtube kanál NoClip zaoberajúci sa dokumentárnym pohľadom na históriu štúdií a vývoj hier totiž bol na návšteve práve v štúdiu Arkane, ktoré nám o tomto zrušenom projekte povie viac už na budúci týždeň v plnom vydaní dokumentu o histórii Arkane.

Tu je však 8 sekúnd z nikdy nevydaného Return to Ravenholm.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk