Microsoft konečne plní svoj sľub voči PC komunite a úspechy hovoria samé za seba

Microsoft konečne plní svoj sľub voči PC komunite a úspechy hovoria samé za seba

 

Na x-tý pokus konečne úspech.

Microsoft a PC hranie. To bola dlhé roky celkom schyzofrenická komédia. Najprv si spoločnosť myslela, že jej prejde platený multiplayer na PC a následne vydali katastrofu s názvom Games for Windows Live a následne nastala dlhá ignorácia platformy kvôli tomu, že sa plne sústredili na konzolu.

Keď však Microsoft zmenil rétoriku a presunul jadro toho čo ponúka na služby a nie iba na Xbox hardvér, bolo zrejmé, že sa postupne blýska na lepšie časy. Microsoft následne oznámil, že všetky hry od Xbox Games Studios prídu v deň Xbox vydania aj na PC a keď oznámil presun svojich hier na Steam, tak mnohí si povedali „konečne.“

Šéf Xbox divízie, Phil Spencer sa tak rok po vyjadrení plnej podpory PC gamingu vrátil k prehláseniu, ktoré vydal. A zdá sa, že prvýkrát po veľmi dlhej dobe neboli reči o podpore PC hrania zo strany Microsoftu iba plané ale konečne sú podporené aj činmi. PC hráči sa od Microsoftu dočkali toho, čo chceli a nedávny pohľad na najpredávanejšie hry na Steame mu dáva za pravdu.

Medzi najpredávanejšími hrami na Steame sa totiž už dlhšiu dobu nachádza Grounded, Microsoft Flight Simulator, Halo: The Master Chief Collection a Sea of Thieves. A to samozrejme neberieme do úvahy službu Xbox Game Pass, ktorá rastie aj na tejto platforme.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk