GTA V sa stále predáva tak dobre, až sa bojím, že nikdy nebude šiesty diel

GTA V sa stále predáva tak dobre, až sa bojím, že nikdy nebude šiesty diel

 

Take-Two sa chváli tržbami a výsledkami za uplynulý kvartál.

Na rozdiel od ostatných, Disintegration pre zmenu svoje tržby radšej ani neuverejňuje. Sám riaditeľ Take-Two Strauss Zelnick vraví, že (trhové) výsledky hry sú preňho "miernym sklamaním". Disintegration na tom naozaj nie je dobre, čo pre mňa (keďže som hru recenzoval) nie je nijakým prekvapením. Naznačili nám to aj neslávne výsledky v recenziách vo svete, či multiplayer, ktorý bol mŕtvy už na jeho počiatku. Lepšie bude teda predaje radšej ani nezverejniť. To nám napokon aj stačí.

Prejdime k veselším správam. Mnohých z vás určite poteší (a mnohých zasa nie), že GTA V sa stále predáva perfektne. Až tak dobre, že hra zažíva svoje najlepšie obdobie od roku 2013, kedy bol spustený Online režim. Novému šialenstvu okolo GTA V dopomohlo, že sa objavila zadarmo na Epic Games Store. Okrem toho, že zažila 155% nárast hráčov, do hry sa dostalo aj ešte väčšie množstvo cheaterov. V konečnom dôsledku táto reklama prilákala aj nových kupcov a hra sa predávala v tomto období v skutočnosti lepšie ako pri spustení na trh. GTA V tak má do dnešného dňa na konte predaných neuveriteľných 135 miliónov kópií.

Darí sa aj Borderlands s 10,5 miliónmi kópií a Outer Worlds, ktoré predalo 2,8 milióna. Red Dead Redemption 2, ktoré tiež výdatne ťahá Online sekcia, predalo 32 miliónov. Jedny z najlepších výsledkov zažíva aj NBA 2K20, ktoré zaznamenalo 126% nárast a jeho predaje sa zatiaľ ustálili na 14 miliónoch kópií. Aj napriek týmto pekným číslam si Take-Two celkovo mierne pohoršilo, aj tu si vyžiadal daň Covid-19. Výnosy firmy sa znížili oproti minulému kvartálu o približne 100 miliónov dolárov, v budúcom sa však už očakáva nárast. Čísla zverejnil portál gameindustry, a ak si chcete pozrieť podrobnejšie informácie o tom, ako sa Take-Two darí, môžete ich skontrolovať na tomto odkaze.

Zdroj: gamingbolt

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk