BioWare: Teória indoktrinácie je síce cool, no určite nie je pravdivá

BioWare: Teória indoktrinácie je síce cool, no určite nie je pravdivá

 

Non-canon.

Kontroverzný koniec Mass Effect 3 si určite mnohí pamätáme. Zakončenie trilógie od BioWare vzbudilo také vášne, že štúdio muselo nakoniec vydať Extended Cut, ktorý upravil určité aspekty poslednej hodiny hry a upokojil rozvášnené davy.

Lenže po jemnom vytriezvení z konca sa začala fanúšikmi hry šíriť teória, ktorá si získala veľkú popularitu. A hovorilo sa jej jednoducho teória indoktrinácie. Táto teória hovorila o tom, že po určitom momente veľmi blízko koncu hry sa Shepard dostal pod vplyv Reaperov a koniec tak, ako ho prezentovalo BioWare vlastne nie je koncom, pretože to všetko sa premietalo iba v Shepardovej hlave.

Ak však máte voľné takmer dve hodiny, tak si pozrite, aká hlboká bola králičia nora po vydaní Mass Effect 3.

Teraz, keď BioWare oficiálne ohlásilo plánované vydanie remasteru Mass Effect Legendary Edition, tak potvrdili, že koniec trilógie nebude nijak upravený. A zároveň popri tom prezradili, že táto teória sa nezakladá na vízii BioWare.

Prezradil to člen pôvodného Mass Effect 3 tímu Chris Helper: „Teória indoktrinácie bola veľmi zaujímavá, no konieckoncov bola vytvorená fanúšikmi. Aj keď sme spravili koniec, ktorý bol jemne divný, pretože Shepard je jeden výdych od smrti a je možné, že slová dieťaťa mali nejakú tajnú moc, nikdy sme nemali míting, kedy by sme sa o takejto možnosti rozprávali.“

„Neboli sme rozumní. Pokojne si robte mody, píšte fanúšikovskú fikciu o tom všetkom pretože je to cool spôsob, ako interpretovať hru. No nebol to náš cieľ a my sme to nenapísali.“

Zdroj: GamesRadar

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk