CD Projekt priblížil, čo prinesie veľký opravný patch pre Cyberpunk 2077

CD Projekt priblížil, čo prinesie veľký opravný patch pre Cyberpunk 2077

 

Toto však nie je všetko.

Ešte vo februári sme sa mali dočkať veľkého opravného patchu pre Cyberpunk 2077, ktorý však muselo poľské štúdio odložiť kvôli ransomware útoku na servery štúdia. Pomaly sa však blíži ku koncu aj marec a po patchi zatiaľ ani chýru ani slychu.

A aj keď stále nevieme, kedy sa ho dočkáme, tak štúdio aspoň vydalo zaujímavé informatívne video v ktorom nám prezradilo, čo od tohto patchu môžeme očakávať. Teda, aspoň niektoré veci.

V prvom rade štúdio prekopalo systém fungovania polície. Tá fungovala veľmi zvláštne. Keď ste sa previnili proti zákonu, tak sa jednoducho zjavili vo vzduchu. Po novom by mali po Night City lietať drony, ktoré by dávali pozor na poriadok v meste: „Je to dôležitý krok pre zmenu správania polície v našej hre. Malo by to znížiť problém s tým, že sa za chrbtom hráčov zjavovali NPC postavy a vytvára to dojem, že polícia prichádza na miesto až po tom, čo bol čin nahlásený.“

Vylepšení sa dočká aj ovládanie vozidiel. Vývojári pridajú do menu nastavenie s názvom Steering Sensitivity, ktoré by malo umožniť nastaviť si citlivosť ovládania vozidiel podľa frameratu/spôsobu ovládania. Podľa vývojárov by malo byť po patchi ovládanie vozidiel viac konzistentné medzi frameratom 20-60.

Novou funkciou je aj tzv. Unstuck možnosť, ktorá vyrieši otravné prípady toho, keď sa vozidlo niekde zasekne. V praxi to bude fungovať tak, že ak sa auto zasekne a vy stlačením plynu iba točíte kolesá, tak vozidlo sa začne nakláňať dopredu a dozadu a tak sa hádam „odsekne.“

Patch by mal taktiež znížiť množstvo tzv. neželaných úskokov, ktoré spôsobujú hráčov veľa úmrtí v hre. Nastavenie úskoku sa bude dať nastaviť na dvojité stlačenie tlačidla pre čupnutie.

To však podľa vývojárov zďaleka nie je všetko a ďalšie informácie vrátane dátumu vydania sa dozvieme čoskoro.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk