Ubisoft ohlásil free-to-play strieľačku Tom Clancy´s XDefiant

Ubisoft ohlásil free-to-play strieľačku Tom Clancy´s XDefiant

 

Nečakali sme vôbec nič, no aj tak máme hlavy v smútku.

Ubisoft dnes ohlásil svoju novú IP Tom Clancy´s XDefiant, ktorou chcú zabojovať o svoje miesto na masívne presýtenom trhu multiplayerových arena strieľačiek. Po teasovaní, ktorého štýl bol skôr punkerský a ležérny, sme vedeli, že nepôjde o Splinter Cell a prvé videá naznačovali ubisofťácku verziu Call of Duty.

Tom Clancy´s XDefiant je arena shooter, ktorá bude kompletne free-to-play (očakávajte veľkú hromadu mikrotransakcií) a bude založená na frakciách, ktoré v hre majú názov defianti, teda Defiants. Ohlásené boli štyri - Wolves (tank), Cleaners (assault), Outcasts (healeri) a Echelon (support), pričom každé bude mať prirodzene svoj vlastný loadout a špecifické schopnosti.

Ubisoft sa nechal počuť, že hra bude v prvom rade o strieľaní a preto v XDefiant budú chcieť priniesť uspokojujúci a vyvážený pocit zo streľby. Zbrane majú vyzerať i pôsobiť realisticky. Hra ponúkne rozličné lineárne herné módy a taktiež kompetitívne 6v6 arena módy ako Domination a Escort, ktoré sa budú odohrávať na konštantne rotujúcich mapách.

Hru si zatiaľ nezahráte a najbližšie si ju budú môcť vykúšať len hráči v USA a v Kanade, a to 5. augusta. Už teraz sa ale môžete zaregistrovať na oficiálnych stránkach.

Tom Clancy´s XDefiant vyjde na PC, PS4, PS, Xbox Series X|S, XONE a Stadia.

Osobný názor autora článku na Tom Clancy´s XDefiant

Ak by ste mi nepovedali, že ide o hru z univerza Tom Clancy, ani by som to nepostrehol. Ubisoft nepochybne aplikoval značku Tom Clancy´s do názvu z vypočítavosti, asi tak ako Square Enix aplikuje názov Final Fantasy do každej druhej hry (áno viem, že teraz trocha preháňam). Omnoho lepšie a údernejšie by bolo, ak by sa hra volala proste XDefiant alebo X-Defiant. Čo je ale dôležitejšie, táto hra vyzerá a pôsobí ako tisícka iných generických multiplayerových strieľačiek, ktoré majú životnosť podenky a po chvíli na ne každý zabudne. Tom Clancy´s XDefiant zažije svojich 15 minút slávy len kvôli tomu, že za hrou stojí veľké meno. Byť to je malé štúdio, asi by si XDefiant kvôli totálnej fádnosti ani nikto nevšimol.

Zdroj: Ubisoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk