CD Projekt potvrdil next-gen verzie Zaklínača a Cyberpunk 2077 na prvú polovicu budúceho roka

CD Projekt potvrdil next-gen verzie Zaklínača a Cyberpunk 2077 na prvú polovicu budúceho roka

 

Podľa plánu?

Po odklade next-gen verzií hier Cyberpunk 2077 a Zaklínač 3 spoločnosť CD Projekt potvrdila, že ich vývoj ide v súlade s očakávaniami a v súlade s novým predpokladaným obdobím vydania. A aj keď poľská spoločnosť neprezradila konkrétne dátumy vydania, tak potvrdila, že PS5 a Xbox Series X/S verzie Cyberpunku sa dočkáme v prvých troch mesiacoch roka 2022 a next-gen verzia tretieho Zaklínača bude nasledovať v druhom kvartáli.

CD Projekt taktiež potvrdil, že obe verzie pre novú generáciu konzol budú zdarma pre všetkých majiteľov hier na platformách PlayStation 4 a Xbox One. Updaty prinesú zlepšenie vizuálu, frameratu a Zaklínač 3 dokonca prinesie DLC obsah, ktorý bude čerpať z Netflix seriálu.

Spoločnosť však taktiež potvrdila, že postupne presúva zamestnancov štúdia z podpory hry Cyberpunk 2077, ktorá zahŕňala opravu bugov a vývoj next-gen verzie a na týchto dvoch aspektoch pracuje už len niečo vyše štvrtiny štúdia. Naopak rozšíril sa tím, ktorý pracuje na expanziách pre Cyberpunk 2077 a taktiež aj tím, ktorý pracuje na „ďalších projektoch“ štúdia. Vývoj next-gen verzie tretieho Zaklínača má na starosti štúdio Saber Interactive.

A ako sa má CD Projekt po finančnej stránke? O stratovosti GOGu sme písali v samostatnom článku, no celkovo je finančne stabilná. Tržby medziročne vzrástli o 38% (34,7 milióna dolárov), čomu určite pomohol aj fakt, že hra sa dostala opäť do predaja na PlayStation Store. Zisk spoločnosť však klesol o 30% na 3,9 milióna dolárov.

Vedenie CDP taktiež prezradilo, že ich nová akvizícia, štúdio Digital Scapes, ktoré sa už volá CD Projekt Vancouver bude spolupracovať s hlavnými pobočkami štúdia v Poľsku na vývoji nových projektov, zatiaľ čo druhá akvizícia CDP, The Molasses Flood bude pracovať na samostatnej hre, no využije pri tom hernú značku štúdia.

Zdroj: CDP

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk