• Hlavná stránka
  • PC
  • Novinky
  • Nový Zaklínač je už v pred-produkcii a Cyberpunk má vďaka next-gen updatu zvýšené predaje
Nový Zaklínač je už v pred-produkcii a Cyberpunk má vďaka next-gen updatu zvýšené predaje

Nový Zaklínač je už v pred-produkcii a Cyberpunk má vďaka next-gen updatu zvýšené predaje

 

CD Projekt sa podelil o detaily.

Spoločnosť CD Projekt zverejnila svoje finančné výsledky za prvý kvartál 2022, počas ktorého vygenerovala tržby vo výške 50,4 milióna dolárov. To je medziročný nárast o 9%. Čistý zisk bol na úrovni 16,1 milióna dolárov, čo je medziročný nárast o 112%.

Spoločnosť môže za tieto celkom úspešné výsledky vďačiť najmä next-gen verzii hry Cyberpunk 2077. Patch 1.5 vyšiel vo februári a mal veľmi pozitívny dopad na zlepšenie predajov hry. V období od 15. februára (deň vydania patchu) do 31. marca sa totiž predaje hry zdvojnásobili oproti obdobiu 1. január – 14. február 2022, pričom najväčší nárast predajov bol zaznamenaný na PlayStation platforme za ktorou nasledovala Xbox platforma.

Štúdio CD Projekt RED sa momentálne sústreďuje na vývoj príbehovej expanzie, ktorá z časti leakla (viac v článku nižšie). Jej vydanie je naplánované na budúci rok a jej odhalenie je naplánované na druhú polovicu tohto roka.

Čo sa týka štruktúry vývojárskeho štúdia, tak veľká časť štúdia pracuje na projektoch týkajúcich sa GWENT hier, no za posledný kvartál sa masívne zvýšil počet vývojárov, ktorí sa podieľajú na novej hre v sérii Zaklínač. V súčasnosti je už viac ako 100. CD Projekt RED taktiež oznámil, že táto nová hra oficiálne vstúpila do fázy pred-produkcie – doteraz bola vo fáze „úvodného skúmania.“ Už teraz však štúdio hlási zlepšenú efektivitu pri vývoji vzhľadom na presun na Unreal Engine 5.

A potvrdenia sa dočkali aj nedávne ohlásenie, že next-gen verzia tretieho Zaklínača príde v druhej polovici tohto roka.

Zdroj: CD Projekt

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk