Vývojári soulslike hry Bleak Faith obvinení z ukradnutia animácií z Elden Ring

Vývojári soulslike hry Bleak Faith obvinení z ukradnutia animácií z Elden Ring

 

Ďalšia kontroverzia?

Je plne vporiadku ak sa herné štúdio inšpiruje v Elden Ring z hľadiska žánru. Už menej vporiadku však je, ak sa štúdio rozhodne „vypožičať“ si aj ďalšie aspekty tejto oceňovanej hry, napríklad animácie. Presne s takýmito obvineniami sa teraz musí vysporiadať štúdio Archangel Studios, ktoré 10. marca vydalo hru Bleak Faith: Forsaken.

Tej sa pozrel na zúbok tvorca modovacích nástrojov pre Dark Souls Meowmaritus, ktorý poskytol aj prvý dôkazy podporujúce tieto obvinenia. A musíme povedať, že to pre štúdio nevyzerá veľmi dobre.

Vývojár však v reakcii na tieto obvinenia tvrdí, že tieto animácie boli súčasťou balíčka animácií, ktoré sa predávali na Epic Marketplace: „Vždy sme transparentne používali službu Epic Marketplace na animácie, ktoré sú dobré a hodia sa k našej téme. Zvyšok som vytvoril ja - potrebovali sme len väčšiu rozmanitosť a ja nie som povolaním animátor, musel som sa to naučiť pre túto hru.“ Bohužiaľ, keď na Discord hry poskytol odkaz na tento balíček animácii, tak ten hráčov poslal len do odkazu 404.

Následne však vývojár hry priznal, že budú pracovať na alternatívnych animáciách pre hru: „Chcem zdôrazniť, že toto rozhodnutie vychádza v súčasnosti čisto z umeleckého hľadiska, ako umelec som hrdý na všetku ručnú prácu a jedinečné veci, ktoré som počas týchto rokov vytvoril. Chcel som, aby hra vynikla a priniesla svoj vlastný šmrnc v čo najväčšom počte aspektov. Rozhodne som si nebol vedomý toho, že by sa niektorá z animácií naozaj podobala na niečo iné. Myslel som si, že obchodujeme s legitímnym subjektom a že ich práca zapadá do našej vízie súbojového systému. Ak sa ukáže, že tento predajca je nelegitímny, budeme všetci obeťami nekalého správania.“

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk