Trials: Evolution - Preview

 

Šialené arkádové jazdenie po ťažkých vražedných tratiach v hre Trials je väčšine známe už z iných, žánrovo rovnako zameraných hrách. Trials: Evolution nie je novinkou, hra debutovala už minulý rok na Xbox Live Arcade. Onedlho však vychádza aj vo verzii pre PC. Aké sú naše dojmy z hrania, sa dočítate už v nasledujúcich riadkoch.

Hlavnou úlohou hráča v tejto hre je prechádzanie tratí za čo najrýchlejší čas a s čo najmenším počtom spadnutí z motorky. Ovládanie je jednoduché a na zvládnutie jazdca postačia štyri tlačidlá. Plyn, brzda, nakláňanie sa dopredu a dozadu, to je všetko čo potrebuje hráč pri hraní. Vyzerá to jednoducho, avšak pri zložitosti niektorých levelov to také jednoduché nebude a hra bude vyžadovať precíznosť a občas aj miernu dávku pevných nervov. Odmenou je však slušná dávka zábavy.

Trials: Evolution ponúka ako kampaň pre jedného hráča, tak aj multiplayer pre tých, čo preferujú hranie so skutočnými hráčmi. V singleplayeri sa hráč prebíja naprieč rôznymi traťami a odomyká si čoraz lepšie a rýchlejšie motorky. Na postupné prechádzanie novými traťami je potrebné ich najprv odomknúť. Trate sa odomykajú pri dostatočnom získaní medailí. Zatiaľ čo na bronzovú medailu stačí len doraziť do cieľa, pri striebornej a zlatej je to už ťažšie, hráč musí prejsť trať čo najrýchlejšie a s minimom pádov. Preto je potrebné niektoré zložitejšie trate prechádzať niekoľkokrát a učiť sa každý ich kút. Vďaka originalite tratí a skvelej hrateľnosti to však baví aj pri dvadsiatom pokuse. 

Z hry viacerých hráčov je dostupné hranie online a lokálny multiplayer na jednom PC. Pri online si zajazdíte a budete sa pokúšať prekonať jazdcov z celého sveta. Lokálne si môžete zahrať na jednom PC so svojimi priateľmi. V prípade, že disponujete dvojicou gamepadov, tak si na jednom PC zahráte hneď štyria. Osobne som skúsil lokálny multiplayer v dvojici a mám isté výhrady. Problém je, že hra sa nehrá na rozdelenej obrazovke ale na celistvej, tým pádom, ak sa príliš vzdialite jeden od druhého, tak toho čo je vzadu, to premiestni k prvému hráčovi na najbližší checkpoint. Kvôli tomu môže prehrávajúci hráč jednoducho niekde pár metrov pred cieľom nabúrať a potom po premiestnení na checkpoint ešte predbehne prvého jazdca a vyhrá. Ak by to vyriešili prostredníctvom split-screenu, určite by to bolo zábavnejšie a menej frustrujúce. 

Naopak kampani pre jedného sa veľmi čo vytýkať nedá. Je zábavná, ponúka rozmanité trate, ktoré sú často okorenené rôznymi výbuchmi a neraz si pozriete aj pekné scenérie. Hrateľnosť je chytľavá a s radosťou budete opakovať určité trate, aby ste mohli získať vytúženú zlatú medailu. Ak vám nestačia trate v hre, v Trials to nie je problém. Hra totiž obsahuje editor, pomocou ktorého vytvoríte vlastné trate, alebo rovno aj vlastné minihry. Editor sa ešte delí na základný a zložitejší, to si už volíte podľa svojich schopností a chute. 

Hra poteší aj po vizuálnej stránke, grafika je pekná, ale viac poteší jej relatívna nenáročnosť na hardvér a hru nie je problém rozbehať aj na slabších strojoch so zachovaním vysokého počtu obrazov za sekundu. Trials: Evolution vyzerá na hru, ktorá zabaví na dlhšiu chvíľu a svojou jednoduchou ovládacou schémou je prístupná každému. Lokálny multiplayer by chcel trocha prepracovať, ale singleplayeru je ťažké niečo vytýkať. Navyše hra ponúkne viacero módov a ponúkne dostatok zábavy. Trials: Evolution bude dostupný na PC onedlho na viacerých digitálno-distribučných platformách.

korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk